Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Linken virket ikke for meg, men hvis det er samme så hadde jeg sånn en kort periode. Kvaliteten var ok, men for meg ble det litt for hard strikk(min må jobbe for å strekke ut x1strikk i baggen beltet-sånn til sammenligning), og jeg synes de var litt for glatte å holde i. 

Men jeg brukte de ikke til trekk da :)

Skrevet
1 time siden, Pointerbølle skrev:

Som tittelen sier, er det noe som har erfaring med dette

http://www.skistart.com/nor/aret-rundt/hundsport/baggen-ekspanderkobbel-4m.html

 

strikkbåndet til Baggen? 

Skal brukes til trekk på ski og under turer. 

Har det der båndet i 2 m varianten. Båndet holder veldig godt det, men trekket utenpå strikken røk ganske fort. Kunne ønske litt hardere strikk i det, men det er pga min ekstremt trekkvillige hund. Det er et av de beste kanalbåndene jeg har hatt altså, for det brenner ikke i hendene.

Skrevet
44 minutter siden, Turb skrev:

Har det der båndet i 2 m varianten. Båndet holder veldig godt det, men trekket utenpå strikken røk ganske fort. Kunne ønske litt hardere strikk i det, men det er pga min ekstremt trekkvillige hund. Det er et av de beste kanalbåndene jeg har hatt altså, for det brenner ikke i hendene.

Takk for svar. Hva slags hund har du/størrelse? 

Vi har veldig sterke og trekkvillige fuglehunder på 25 kg.

Skrevet

Jeg har det i flere lengder. Som nevnt over, så ryker stoffet på strikken ganske fort. I tillegg klarte hunden min som unghund og ryke av strikken i ett rykk. Men mulig det var dårlig strikk på akkurat dette..

Skrevet
8 minutter siden, Pointerbølle skrev:

Takk for svar. Hva slags hund har du/størrelse? 

Vi har veldig sterke og trekkvillige fuglehunder på 25 kg.

Har en australsk kelpie på 20+ kg, er en stund siden jeg har veid ham. Han er eksplosiv og veldig sterk så han drar ut x2 strikken på baggen beltet rett ut.

 

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Jeg har hatt to. Begge røk tvers av. Ene bare etter en ukes bruk, så jeg vil overhode ikke anbefalle det. Nå har riktignok mine hunder røket andre snørekjøringsliner også, men dette var noe av det dårligste jeg har hatt. 26 kg hund som røk begge. 

Skrevet

Har 2 stk på 2m, brukes daglig til tur, trekk, kløv, sykling, jogging og snørekjøring. Har ikke hatt problemer med strikk eller annet. Begge hundene er 17-18 kg, en veldig trekkvillig, en middels. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...