Gå til innhold
Hundesonen.no

Godbit til trening


Recommended Posts

Kjøper små, myke godbiter, gjerne når jeg eller mannen er i England eller USA. Ala mini-mix, mini-hjerter osv. Har også hatt noen runder med lufttørking av lever som har funket veldig bra.

Ellers blir det ofte rester, siste rest av osten delt opp i småbiter, pannekaker, fiskekaker osv.

Det finnes forresten en god del godbittråder etterhvert, og et par tråder om "superbelønning" som ikke er så gamle.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi veksler hovedsaklig mellom pølser, blodpølse (skåret i biter og fryst ned i små pakninger så det ikke blir for klissete) Gildes svenske kjøttboller, fiskekaker og hjemmelagde kyllinggodbiter (kyllingfilet trukket i vann med ett laubærblad og litt pepper). Ellers bruker vi Frolic og andre butikkkgodbiter også, men varierer mellom forskjellige typer her også.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Alle typer kjøtt, fisk, vilt og lever tørket på lav varme i ovnen til de er såpass tørre at man ikke blir klissete på fingrene av dem. Innimellom leverpostei (i engangspakning, bruker en pinne som jeg finner på turen til å ta ut litt) for superinnkallingen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har brukt det meste men alltid karbis, falukorv, svenske kjøttbullar o.l. til lp trening. Nå har jeg laget hjemmelagede godbiter de siste ukene og kommer til å fortsette med det da de er uten salt, og det er også lite fett. Godbitene lages av 2 pk kyllingkjøttdeig, 2 egg og 2 ss potetmel som blandes godt og smøres utover ett stekebrett. Stekes/tørkes i ovnen på varmluft, ca 100 grader 1t på hver side.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her går det mest i Frolic eller levergodbiter. Har gjerne en neve levergodbiter i jakkelomma til enhver tid.

Hender jeg skjærer opp pølse i biter hvis vi skal på lydighetskurs.

For trening inne i stua går det mest i tørrfór med små biter (annen type enn middagen).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
    • Jeg kaster lange blikk på Arrak sine jakker. Har brukt en 100-kroners Didriksons jakke fra Finn denne våren, og bra er det, for den har fått juling. Nå som hopping og biting og riving i klær ser ut til å være en ting i fortiden i nær fremtid.. Noen erfaringer med de?   Edit: advarer også mot Hööks sin jakke. Baklomma har rette kanter og er for smal. Lite plass og ting faller ut. Helt ok budsjettjakke, men har en råd til bedre, kjøp bedre. 
    • Henger meg på pinewood! Jeg har hatt herre/unisex vest og den passet meg godt i bredde. Ble dessverre litt for lang eneste så var uheldig å ødela glidelåsen og sømmen på en lomme i ett fall. Foreløpig eneste minuset med den er at den blir litt tung om man er ute i heftig regn.  Fikk sommerversjonen til pinewood i erstatning fra widforss og den bruker jeg hele tiden. Store gode lommer som rommer masse! ikke opplevd å miste noe utav, og i konkurranse setting så skal det ganske mye til for at leker ligger synlig for dommer også. Så sånn teknisk disk som det skal det godt gjøres at skjer også.    Har også en IQ Dogsport multifunctional jakke jeg bruker på vinteren og jeg elsker den!! Liker spesielt godt at det er linere til lommene så man kan vaske dem ofte om man bruker litt grisete godbiter. Ikke fult så dyp lomme bak som pinewood, men ok nok. 😊    Har også en eldre CRW vest fra hooks og den er jeg ikke så fan av. For små lommer og for lett å miste ting utav. Fordelen er stofftypen som ikke tar til seg så mye vann i regnvær. 
    • Kan være. Føler allikevel for å høre musikken sammen mens vi går. Han blir glad av musikk han liker, og den trafikkstøyen er ganske ubehagelig når en legger merke til den. Den er ujevn, uforutsigbar, og det er ikke behagelige lyder. Veldig til susing pga hastigheten. Kjent for å ha ugunstige effekter på helse. Å fokusere hørselssansen på Bob Marley istedenfor er antakelig sunnere for såkalt mental helse. Alternativt, så kan vi selvsagt busse de tre holdeplassene for å bare ha fuglekvitter og klukkende elv på øret siste delen av veien. Også en mulighet. Det er bare så mye mer lettvint å gå enn å styre på med buss som går 1-2 ganger i timen for de tre holdeplassene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...