Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har hatt originalkløven til lapphunden min i over 3 år, veldig fornøyd. Lite slitt, god plass, lett å pakke og stille inn (må komme litt inn i det da) og virker komfortabel for hunden. Ligger godt på, til tross for rulling, gnukking mot trær og lyng og vassing i vann :P Verdt hver krone for vår del :) 

  • Like 2
Skrevet

Jeg har en Laika kløv liggende her, som sikkert er 15 år gammel. Utrolig slitesterk har den vært :D Fikk nemlig ikke brukt den så mye til den forrige hunden min ( som den opprinnelig ble kjøpt til), så den er fortsatt i bruk til min nåværende hund. Utrolig slitesterk og verdt hver eneste krone :D 

  • Like 1
Skrevet

Jeg har Laika orginalkløv. En fin kløv, absolutt! Sitter godt, enkel å justere og godt pakkvolum. Jeg syns likevel Togo fra Seleverkstedet er hakket bedre. Har denne også. Men begge er gode kløver som tåler en trøkk og gjør virkelig nytta på lange (og kortere) turer :)

  • Like 1
Skrevet
On 07/04/2016 at 6:27 PM, Aslan said:

Har hatt originalkløven til lapphunden min i over 3 år, veldig fornøyd. Lite slitt, god plass, lett å pakke og stille inn (må komme litt inn i det da) og virker komfortabel for hunden. Ligger godt på, til tross for rulling, gnukking mot trær og lyng og vassing i vann :P Verdt hver krone for vår del :) 

Hei Aslan ? hvilken størrelse har du på Laika Kløven, og hvor tung og høy er lappen din? Har en lapphund på 25 kg som eg tenker å kjøpe Laika kløv til, men er litt usikker på str, og finner de bare på nett så får ikke prøvd på.

 

IMG_20160331_212007.jpg

  • Like 1
Skrevet
På 11. april 2016 at 3:36 PM, Finnen skrev:

Hei Aslan ? hvilken størrelse har du på Laika Kløven, og hvor tung og høy er lappen din? Har en lapphund på 25 kg som eg tenker å kjøpe Laika kløv til, men er litt usikker på str, og finner de bare på nett så får ikke prøvd på.

 

IMG_20160331_212007.jpg

Heija!

jeg har den som er 20 liter, nest minste. Lappen min er ca 48-49 cm høy, og 22-23 kg, kunne verken hatt større eller mindre :) 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...