Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei! Jeg og kjæresten min skal nå få vår første valp til sommern og gleder oss veldig. Vi tenkte å skaffe en valpegrind for å kunne holde valpen på et sted spesielt om natten, og for å kunne separere rom litt lettere. Ser at valpegrinder koster veldig mye, og håpet noen her hadde gode tips til billige varianter? Har sett at flere bruker Biltema sin kompostgrind, er denne enkel å ta fra hverandre elementene på? :) 

Skrevet
Akkurat nå, Pringlen skrev:

Spørs hva slags rase du skal ha. Biltemagrinder er greie til valper av helt små raser. Ellers bør du gå for noe tyngre og mer solid... 

Skal ha en shetland sheepdog, så er ikke store hunden :)

Skrevet

Det simira sa. Med mindre dere har brede døråpninger vil en enkel Ikea-grind være nok, det finner dere på Finn. Vi har selv barnegrind fra Ikea, den typen man ikke fester med skruer, og den er solid og grei. Hvor bor du? Kan overta vår billig, om den ikke må sendes :)

Skrevet
1 minutt siden, Pixie skrev:

Det simira sa. Med mindre dere har brede døråpninger vil en enkel Ikea-grind være nok, det finner dere på Finn. Vi har selv barnegrind fra Ikea, den typen man ikke fester med skruer, og den er solid og grei. Hvor bor du? Kan overta vår billig, om den ikke må sendes :)

Jeg bor på Rena! Vil ikea grindene også kunne brukes til å sette for eksempel rundt en hundeseng? :)

Skrevet

Min papillon klatret over kompostgrinder som om hun aldri hadde gjort annet :P Jeg endte med å droppe hele grinden og heller sette opp ikea-barnegrind for dører mellom noen av rommene.

Til neste valp blir det Crufts sine valpegrinder på meg, men disse er jo veldig dyre, så forsøk heller med billigere alternativer først. 

  • Like 1
Skrevet
14 minutter siden, tonjek skrev:

Min forvokste bc hannhund på 1,5 år kommer seg fortsatt ikke over kompostgrindene, han emoji14.png

Min største på 22 kg kan stoppes av en sytråd, mens den lille er som en ninja :P 

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...