Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er usikker på om dette er normalt? Eurasieren min har så sykt selskapsblære. Jeg kan gå ut med henne flere ganger om dagen på forskjellige aktiviteter med mange muligheter til å gå på do. Vi leker i hagen, hun er med til postkassa/søpla eller turer rundt i nabolaget, eller også noen ganger skogturer på morgenen/dagtid..

Men hun holder seg alltid konsekvent til kveldsturen mellom 20- og midnatt:icon_confused: Hun vil ikke bæsje og IALLEFALL ikke tisse på dagtid. På kveldsturen tisser hun 2-4 ganger og bæsjer en gang... Dersom det regner kan det hende hun holder seg til dagen etter og... :huh:

Flere som er sånn, eller er dette veldig rart?:blink:

Guest lijenta
Skrevet

Tissingen syntes jeg var sjeldent. Min som drikker lite er dog hanne han tisser jevnt over hele dagen gjerne fire turer a 5 tissinger.

Men at avføringen bare skjer en gang om dagen. Det gjør han her også han blir foret på vom og hundemat. 

Skrevet

Hun drikker heller ikke lite. Fyller på den skåla mange ganger om dagen :icon_confused:

Men jeg spurte på eurasiergruppe på facebook, og alle som har svart der har hunder som også bare tisser en gang og gjerne holder seg mer enn 1 døgn (begge kjønn). Vet ikke om dette er rasen eller normalt?:rolleyes:

Skrevet

Nå er min erfaring med eurasiere rimelig begrenset, men den ene jeg kjente hadde ekstremt rare dovaner. Både tissing og bæsjing skjedde veldig sjelden, og det var veldig viktig å finne et perfekt sted, gjerne etter å ha gått tur i flere timer. Fant man ikke et egnet sted å gjøre fra seg, nei, da skjedde det heller ikke noe. :P

Skrevet
5 timer siden, Tuvane skrev:

Nå er min erfaring med eurasiere rimelig begrenset, men den ene jeg kjente hadde ekstremt rare dovaner. Både tissing og bæsjing skjedde veldig sjelden, og det var veldig viktig å finne et perfekt sted, gjerne etter å ha gått tur i flere timer. Fant man ikke et egnet sted å gjøre fra seg, nei, da skjedde det heller ikke noe. :P

Haha, kanskje det ligger i rasen. Nå må ikke min gå i flere timer men hun kan jo gå i 20-30 min før hun finner passende sted...:blink: (etter å ha holdt seg i 1 døgn+)

Skrevet
Akkurat nå, Nuka skrev:

Haha, kanskje det ligger i rasen. Nå må ikke min gå i flere timer men hun kan jo gå i 20-30 min før hun finner passende sted...:blink: (etter å ha holdt seg i 1 døgn+)

Jeg har i alle fall aldri møtt en hund som har vært så sær med dovanene. :o Mulig det var en tilfeldighet, men...

Skrevet
Akkurat nå, Tuvane skrev:

Jeg har i alle fall aldri møtt en hund som har vært så sær med dovanene. :o Mulig det var en tilfeldighet, men...

Hvis jeg skal dømme etter svarene på eurasiergruppa; nei. dette er tydeligvis sånn alle er. :icon_redface: sære hunder..

Hvor ofte kan dine schäfere holde seg uten å begynne å mase?

Skrevet
Akkurat nå, Nuka skrev:

Hvis jeg skal dømme etter svarene på eurasiergruppa; nei. dette er tydeligvis sånn alle er. :icon_redface: sære hunder..

Hvor ofte kan dine schäfere holde seg uten å begynne å mase?

Min maser aldri med mindre det er akutt diaré eller noe. :P Eller om vi har sovet 12 timer +++, da kan han bli litt masete mens jeg står opp. Ellers lufter jeg ham jo jevnlig gjennom dagen, og han er jo hannhund og tisser deretter. :P

Skrevet
18 timer siden, tonjek skrev:

Min tisser flere ganger hver eneste tur, og bæsjer litt sånn her og der emoji28.png

Nesten så han gjemmer noen kabler til litt senere i turen? Det kan Keiron finne på å gjøre nemlig.. :|

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...