Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hvilke positive sider får din hun ut av å bruke kløv i treningen? (Utenom det praktiske med selve børingen) Jeg har en hund som er ekstremt rolig av seg inne men som er glad i å bevege seg og får rakett i rompa på tur når hun er løs:) Jeg har en spiseforstyrrelse og er tidvis mye sengeliggende, vil en kløv kunne bidra til noe positivt for hunden de dagene jeg f.eks bare får gått under 1 time på grussti? Er usikker på om kløv vil være nyttig for oss eller ikke..? Er en ganske stor investering. Ser hovedsakelig på denne fra ruffwear da jeg ikke skal ha den til å "pakke" i, kun på dagligsdagse turer for ekstra utfordringer..

Noen erfaringer med Ruffwear Single track pack kløv til småturer? 

957fab07989ceefa1e52ad473fcf8204-image.jpeg

Skrevet

Kløv vil gjøre at hunden bruker mer energi i forhold til å bare gå tur. Selvfølgelig avhengig av hvor godt trent hunden er, og hvor mye hunden bærer. Skal du ha litt vekt på hunden ville eg ha gått for en vanlig kløv, ikke selekløvene til ruffwear. Synes vekten kommer for høyt opp, og kløven kan da bli ustabil. Om du kikker på kennel, nonstop eller tilsvarende så kan du finne kløv til ca tusenlappen. Husk å prøve den på hunden, slik at du vet den passer. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...