Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei folkens :)

Vi har akkurat gått til innkjøp av valp og skal hente den lille rakkeren med fly (Norwegian). Ser at de fleste flyselskapene anbefaler Sherpa bag til flyturen, men synes den var ganske drøy i pris. Er det noen som har tips til en godkjent og rimelig flybag vi kan bruke? :) Tar gjerne også imot tips til å fly med valp for kjenner at jeg gruer meg litt :P 

Skrevet

Jeg kjøpte min på nettdyret.no til et par hundre. Den fungerte helt fint som flybag, ingen som sa noe på det. Den er litt stor ift. max-målene, men den går helt fint under setet likevel.

Skrevet

Takk for tips! Ser at de fleste flybagene er større enn målene som flyselskapene har som max. Lurer på om jeg bare skal kjøpe en av dem uansett, men er redd for at jeg ikke får bli med flyet. Sukk, det skal ikke være lett :P 

Edit: reiste du også med Norwegian forresten?

Skrevet

Skjønner hva du mener! Jeg hadde de samme bekymringene selv, men det var ikke en eneste av de som jobbet på flyplassen/flyet som kastet noe ekstra blikk på bagen. Det er kun snakk om noen få cm for stort, ikke noe man egentlig kan se. Jeg reiste sammen med to andre som hadde forskjellige bager enn det jeg hadde, og ingen av oss ble stoppet pga. bagen. Alle var for opptatt med å sende lengselsfulle blikk etter valpen :D Jeg har også hentet valp en gang tidligere, og den bagen var enda større enn den jeg hadde. Det var heller ikke noe problem. Så lenge de er små nok at de går under setet foran, så tror jeg ikke de er så veldig nøye på målene.

Jeg reiste med SAS, men jeg tror ikke de er noe mer eller mindre striksne enn Norwegian. Det er vel helst i sikkerhetskontrollen det KAN oppstå problemer, om det skulle være noe. Selv reiste jeg med to ryggsekker(en hadde jeg med, den andre fikk jeg med som valpepakke etc.) pluss valpen, selv om det i følge boka er for mye håndbagasje. Ingen sa noe på det heller. Verken hos meg eller de to andre jeg reiste med, som hadde like mye ekstra håndbagasje som meg. 

Skrevet

Da tar jeg sjansen og håper at jeg er like heldig! Ser jo at det går bra for mesteparten, så forhåpentligvis bekymrer jeg meg for ingenting :ahappy: Synes jo de er litt urimelige hvis de skal nekte meg adgang pga noen få cm :innocent:

Skrevet
4 minutter siden, Hermine skrev:

Da tar jeg sjansen og håper at jeg er like heldig! Ser jo at det går bra for mesteparten, så forhåpentligvis bekymrer jeg meg for ingenting :ahappy: Synes jo de er litt urimelige hvis de skal nekte meg adgang pga noen få cm :innocent:

Jepp. Jeg tror det er større sannsynlighet for at man blir stoppet av at valpen har for liten plass, enn at de finner på å måle en bag som er et par cm for stor.  Hva slags valp skal du hente deg?

Skrevet
8 minutes ago, Sprettballen said:

Jepp. Jeg tror det er større sannsynlighet for at man blir stoppet av at valpen har for liten plass, enn at de finner på å måle en bag som er et par cm for stor.  Hva slags valp skal du hente deg?

Dvergschnauzer :wub: Gleder oss veldig!

  • Like 1
Skrevet

Masse lykke til :) Flyturen går nok så fint atte! Bare prøv å slite ut valpen litt før dere går på flyet og luft den godt i forkant, så den er sliten og fornøyd :) 

Min frøken nekta plent å være i flyburet, og hylte og bar seg. Heldigvis hadde vi en del dødtid på flyplassen før vi skulle hjem, så når vi skulle reise var hun så sliten at hun sovnet som en sekk og sov hele turen hjem, inkl. flybytter og alt. Veldig deilig :)

  • Like 1
Skrevet

På borjes tingsryd sin nettbutikk. Har bag til 70 kr. Den kjøpte jeg. Fikk dog aødri brukt den da han var for stor. Bagen kan være litt større enn tillat dersom det er mulig å presse den sammen. Forøvrig putta jeg baggen under flysete på norweigan og det gikk helt supert. Passa fint der.

Skrevet

Da jeg henta Aron brukte jeg denne: http://www.tropehagen.no/display.aspx?menuid=123457531&prodid=1547 Ingen som så på hverken hunden eller bagen. Bagen her var riktig størrelse i forhold til Norwegian sine krav.

en mnd senere skulle vi fly igjen, og da var bagen for liten til at han fikk plass i den. Så da kjøpte jeg denne: http://www.tropehagen.no/display.aspx?menuid=123457531&prodid=6572. (Usikker på om jeg har linka til de med samme mål som mine) Her var det heller ingen som så på bagen, kun på den sjarmerende lille valpen :wub: på denne turen var faktisk bagen for stor i forhold til kravene, og valpen akkurat for tung. Reiste med SAS denne gangen, med mellomlanding. 

Ellers; ha med tissekladder som du putter i buret, så kan du skifte ved evt mellomlanding eller lignende. Er også greit å ha mens du sitter på gaten og venter. Ha med en liten skål og vannflaske :) 

Skrevet

Synes dere denne ser bra ut? Målene er 40 x 21 x 21 cm og målene til Norwegian er max 43 x 31 x 20 cm. Er redd for at den blir for liten, men om jeg tar den i medium blir den jo for stor :huh: Lurer også litt på denne som har greiere mål, men liker ikke at det ikke er "vinduer" på siden.. Hmmm

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...