Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Fant en tråd fra 2008... men usikker på om det gjelder nå også.

Har en hund på ca 3 kg. Spiser ikke mye om dagen. 
Prisforskjellen på 2kg sekk og 8kg sekk er stor. Altså for per kilo. 

Vurderer å kjøpe 8 kg sekk. Men er usikker på om den blir dårlig før han får spist det...
Leste i den tråden at det er 3-4 måneder holdbarhet etter at det er åpnet, punktum. Ikke noe "Hvis du oppbevarer det sånn og sånn". 
Jeg har ikke fryser med plass til å romme flere kilo tørrfôr. Har så vidt plass til to pølser vom :P 

Skrevet

Vi har tørrfor stående på hytta året rundt, bruker kanskje 2-3 sekker 12 kg i året. Oppbevarer det i en lufttett dunk, aldri merket på bikkjene at kvaliteten blir dårligere. Det må den nødvendigvis bli siden temperaturen forandres etter hvilken årstid det er :P Men aldri funnet mugg eller annen ulumskheter. 

Skrevet

Hva med å oppbevare tørrfôret i fryseren? Ta opp en kilo av gangen f.eks? :) Jeg har en liten hund på 3 kg, og en vanlig 2 kg sekk varer leeenge synes jeg :P Men nå spiser min mest Vom&Hundemat, så det går ikke mye tørrfôr hos oss uansett. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...