Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg holder på å trene (felles)dekk med hunden min, men han har en tendens til å krype litt. Trener jeg alene hjemme/ute alene så gjør han det ikke, men under trening med andre så begynner han å krype. Det er ikke snakk om konstant kryping, men 5 cm, så ligge stille en stund, så 10 cm til osv. Han gjør det med skjult fører, ikke når jeg er tilstede. Han reiser seg ikke. Ligger belønningen bak ham så rører han ikke en centimeter på seg, men det er når jeg tar denne vekk at han begynner med krypingen. 

Noen som har noen lure tips? :) 

Skrevet

Bare en tanke.. Hva med å prøve å snu om på tankegangen hans litt. At han ikke vet om belønningen er bak han eller ikke. Ha en hjelpeperson som belønner bak han, evt går og legger ut belønningen bak han etter en liten stund. 

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Hvorfor kryper han da? Det at han kryper mot deg når du er i skjul kan tyde på at han ikke er trygg på å ligge alene i den situasjonen enda, så jeg ville gått tilbake til å trene masse fellesdekk med synlig fører og gått i skjul et par sekunder hver gang. Ikke så lenge at han rekker å lure på hvor du er en gang. Og så utvida veldig sakte igjen. Gå fra og i skjul, kom fram og stå resten av tida synlig. 

  • 1 month later...
Skrevet

Jeg endte opp med å løse dette med å lære inn flatdekk. Da sluttet han umiddelbart med krypingen. Vanskelig å krype med haken i bakken. :P 

 

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...