Gå til innhold
Hundesonen.no

Dvergpinscherne Mooni & Hell


Recommended Posts

Skrevet

Tenkte disse to også må få en egen tråd .. Da whippeten Luna har det..

 

Kinkade Dark Side of the Moon - Mooni som blir 5. år 14.februar ... 

Gamle mor å kose hund .. Da hun har noen feil så blir hun ikke stilt så mye på utstilling typ 3 gang i sin voksne karriere

 men vi har prøvd oss på både Lure coursing  å Sporsøk :Dogså skal vi prøve oss på litt Weight pull å kjettingtrekk etterhvert.

Også har vi veldig lyst å gå smellerkurs da frøkena er veldig glad i å bruke nesen .. 

12096274_10156092632395237_3168444429700

 

Til Påske flytter det hjem en ny frøken til Flokken ..

Det er Fiery De Stars Hell's Bells som har fått navnet Hell til vanlig.

Hun er født 25.desember 2015..

For henne er planen utstilling vist hun fortsetter i riktig retning  + at vi skal prøve oss på litt kursing å sånt..

Hun blir vel med på det Mooni å Whippeten får prøve seg på etterhvert som hun blir eldre..

Bilde er av frøken Hell på 6.uker :D

12325643_10153260865487212_1676596859_o.

  • Like 8
  • 1 month later...
Skrevet

Da har lille krapylet kommet i hus å har vært hos oss i snart 2 uker..

Mooni syns det er noe dritt med valp i hus selv om hun av å til syns det er litt kult.

Whippeten Luna på 2 syns det er stas med valp for da har hun noen å herje litt med :D De to har virkelig funnet tonen..

 

Hell 3.måneder :

DSC_9180.thumb.JPG.7acfa09b85c7d3d563ae4

  • Like 2
  • 1 month later...
  • 6 months later...
Skrevet

Lille ******* er nå 11 1/2 mnd.

Deltatt på 3 valpeshow : 3 BIR - 1x BIG 3 - 1x BIG 1 og 1x BIS 3.

Ble junior i september så da deltok vi på Dogs4all på lillestrøm . Juniorklasse var det 7 tisper å vi fikk VG å endte som nr 4 i klassen  men med en fin fin kritikk.. Med tanke på at det hagla med blått å gult å store deler av Championene også røyk ut med dette ser vi oss fornøyde med den debuten :D

Denne frøkena har også fått prøve seg på LC-Trening for å sjekke jaktlysta å den her hunden er en større LC hund hun en Whippeten .. hehe synd de ikke har konkurranser her i Norge for dvergene det trur jeg hadde vært morsomt..DSC_1613.JPG 

 

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...