Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nå som Blitz har blitt en kløpper på å være alene hjemme, har hun også blitt noget mer oppfinnsom og jeg må finpusse litt mer på ryddeevnene mine. I går gikk hun amok i skittentøyskurven og dro skittent undertøy ut over hele badet og gangen etter hun hadde veltet hele kurven, i dag kom jeg hjem til blåprikket hund. Hun hadde fått tak i og makulert en kulepenn og jeg aner virkelig ikke hvor hun har fått tak i den. Hun er heldigvis ikke blå i munnen, så jeg tror hun har nøyd seg med å bare tygge plasten i småbiter, men hun har fått noen blekkflekker på labben som jeg ikke vet hvordan jeg skal få bort. Må kanskje bare vente og se til det slipes bort naturlig?

12508924_10208414609225328_4240225456879

12573931_10208414382299655_7730302464406

 

  • Like 2
Skrevet

Nå måtte jeg le litt [emoji38] Godt det ikke bare er min som kan finne på litt tull alene :)

Om jeg ikke husker feil så brukte vi matolje til å fjerne tusj fra en hest er gang. Kanskje det kan funke om det ikke har sittet for lenge?

Ellers burde vell litt sprit fjerne det :)

Sent fra min Nexus 5X via Tapatalk

Skrevet
14 minutter siden, Polfarer skrev:

Nå måtte jeg le litt emoji38.png Godt det ikke bare er min som kan finne på litt tull alene :)

 

Om jeg ikke husker feil så brukte vi matolje til å fjerne tusj fra en hest er gang. Kanskje det kan funke om det ikke har sittet for lenge?

Ellers burde vell litt sprit fjerne det :)

 

Sent fra min Nexus 5X via Tapatalk

 

 

Matolje kan jeg prøve først hvert fall. Ellers har jeg hjemmebrent og bacardi razz. Razz'en tror jeg at jeg dropper. Den smaker bringebær og er sikkert kul og slikke på *ler*

Og ja, jeg flira godt når jeg kom hjem. Så lenge det bare er uskyldig ramp, så er det igrunnen bare morsomt.

RED: Matolje fjerna såvidt bittelitt av blekket, men førte på sin side til frenetisk slikking for å få vekk ekkelt(olje). Blekk er tydeligvis helt greit. Det påførte hun seg jo selv, så det er vel litt annerledes enn ekkelt påført av mor.

  • Like 1
Skrevet

Du må jo vaske/skylle i ganske varmt vann etter at du har smurt på matolje :) Hadde ikke giddet å stresse med sånt, går jo bort av seg selv etterhvert. 

Skrevet
19 minutter siden, Yellow skrev:

Du må jo vaske/skylle i ganske varmt vann etter at du har smurt på matolje :) Hadde ikke giddet å stresse med sånt, går jo bort av seg selv etterhvert. 

Åååja...*føle seg smart*. Jeg er ikke så dreven i blekkfjerning ser du. Jeg tror ikke jeg har hatt en hund som har tygget i stykker kulepenn før :P

Men det er ikke så veldig farlig, vi skal ikke på utstilling med det første, så da kan hun jo bare være blå egentlig. Folk vi møter på tur får sikkert en god latter :D 

Skrevet

Det går over av seg selv etterhvert :)

 

Bildene under er Amigo et par uker før utstillingsdebuten i juniorklassen... tror dere jeg var stressa eller :blink::) 

11blekkspising 002.jpg

Hæ?  Kulepennen?  Nei den har jeg i k k e sett...."

 

11blekkspising 005.jpg

  • Like 11
Guest Belgerpia
Skrevet

Fukte blekkinfiserte områder - sprut på Zalo, knikk og gnu - skyll godt.
Og nei, en hund dævver ikke og får ødelagt livet av en kjapp Zalovask. Har vaska opp for hånd i Zalo siden jeg var liten og henda henger fortsatt på.

Skrevet

Kiwi så sånn ut et par dager føre en utstilingshelg, takket være unger som fant ut atter Kiwi var lys og fin til å tegne på.. :P men det gikk fint bort av seg sjæl innen noen dager, så jeg hadde ikke giddi å stressa med det :P 

999591_10153396658685582_398031021_n.jpg

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...