Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Uno har en uvane med å grise ut alt vannet i skåla si. Han slår med labbene oppi og "graver" oppi skåla, ser ut som han storkoser seg. Dette gjør han uavhengig av om han er trøtt/rolig/urolig/kjeder seg, og uavhengig av om vannet har stått noen timer eller skåla nettopp er fylt. Han holder på til skåla er tom. Dermed har vi et par ganger om dagen vann utover hele kjøkkengulvet og en valp som er søkkvåt på labbene og brystet/magen. Nå i kulda må han da tørkes, noen han hater, og gulvet må tørkes, noe som for han er en anledning til å jage og bite i moppen/håndkleet. Dette vil jeg gjerne ha slutt på, noen tips? Om han begynner når jeg er på kjøkkenet kan jeg stoppe ham, men jeg kan ikke alltid være der. Gjør han det om natta er jo også gulvet/ deler av veggen vått ganske lenge.

Noen som har hatt lignende greier med egen hund? Hva funker? Non-splash-skål eller matbar med regulerbar høyde? Sistnevnet koster litt å kjøpe, vil gjerne høre noen erfaringer før vi gjør det.

Guest lijenta
Skrevet

Har bare fjernet hunden jeg. Og den tiden tingene sto på hadde jeg et utrolig reint gulv

Skrevet

Jeg har en som elsket å plaske i vann da han var mindre(nå gjør han det bare for å si ifra om at skåla faktisk begynner å bli tom). Jeg plasserte et håndkle under og lot han holde på, det var ikke morsomt lengre når han ikke fikk oppmerksomhet for det :P 

Skrevet

Jeg ville bare fjernet skåla i en periode og tilbudt vann regelmessig jeg. Eventuelt kan du ha lite vann i skåla, håndkle under, og etterfylle ofte så blir det ikke så mye søl dersom den velter.

Skrevet

Anti-splash skål! 

https://www.hundsomhobby.no/anti-splash-skal.html

Et must for sånne som meg, som har vannhund :P Min har roet seg betraktelig, men kan knapt beherske seg når hun får nytt vann i skåla. Hun MÅ dyppe forlabben forsiktig oppi. Før gravde hun ut vannet slik din nå gjør. Jeg svrger i alle fall til slike skåler som dette. :) 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Zelda røyter å vi trenger en børste. Jeg kommer ikke på hva vi har brukt før. Det er kun for å få av litt hår nå under røyting, ellers får pelsen greie seg selv her i gården. For øyeblikket virker det som det er mest dekkhår type pels hun har.
    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...