Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Stor munnkurv spesiallaget til schäferhund selges da den ble for stor til min hund. Det er en kvalitetsmunnkurv brukt av politi og forsvar. Den er i metall og skinn og har god polstring. Vil passe til relativt store hunder. Mål kan sendes om ønskelig. Ønsker 500 for den, kan sendes om kjøper betaler frakt :) 

12376344_10208387541028640_445370878260632511_n.jpg

12541094_10208387541268646_8108682990518582407_n.jpg

Skrevet
1 time siden, Margrete skrev:

Får du ikke levert den tilbake? Du kjøpte den fra Sportshund Norge?

Sportshund norge har ikke retur på munnkurver, mener å huske det var der hun bestilte fra ja.

@Sprettballen om du ikke har funnet munnkurv så ville jeg prøvd denne skal passe veldig godt på hunder som schæfer og malle, har mange innstillingsmuligheter og er veldig god. Ellers er det full returrett om den ikke passer :) 

  • Like 1
Skrevet
8 minutter siden, Malamuten skrev:

Sportshund norge har ikke retur på munnkurver, mener å huske det var der hun bestilte fra ja.

@Sprettballen om du ikke har funnet munnkurv så ville jeg prøvd denne skal passe veldig godt på hunder som schæfer og malle, har mange innstillingsmuligheter og er veldig god. Ellers er det full returrett om den ikke passer :) 

Det stemmer, får ikke levert den tilbake, ellers hadde jeg gjort det. Veldig synd at de ikke tar i retur på såpass dyre ting, men jeg var jo klar over det når jeg kjøpte den og valgte å ta en sjanse. 

Jeg er litt skeptisk til kurver i ren lær, for jeg ønsker at hun skal kunne drikke med den om sommeren. I tillegg tror jeg en i lær vil bli fort slitt i og med at hun går med nesa mye i bakken og dermed også vil skrape den opp. 

Jeg har bestilt en rimelig i en i plast som skal passe til målene hennes, så forhåpentligvis kan jeg bruke den inntil jeg finner noe av bedre kvalitet senere. 

  • Like 1
Skrevet

Lurer på om den kan passe min? Stor schäfer hannhund, ca. 45 kg, ikke så kraftig i hodet, men han er ikke ferdig utvokst enda. 

PS. Jeg er vant med rottweiler da, så han er kanskje ikke veldig pinglete i hodet ?

Skrevet
3 minutter siden, HHH skrev:

Lurer på om den kan passe min? Stor schäfer hannhund, ca. 45 kg, ikke så kraftig i hodet, men han er ikke ferdig utvokst enda. 

PS. Jeg er vant med rottweiler da, så han er kanskje ikke veldig pinglete i hodet ?

Jeg kan finne målene på den, så kan du måle selv og se om den vil passe. Jeg vil tro den passer en schäferhann. Jeg har en veldig liten og smal tispe, så det skal liksom ikke så mye til at sånt blir for stort for henne :)

21 cm fra ende til plate mot halsen nede og 14,5 cm på toppen. Den er 33cm rundt, målt på innsiden i den bredeste enden.

Skrevet
Akkurat nå, HHH skrev:

OK, takk. Skal måle han bare jeg finner et målebånd. Er den dyp, slik at det går an å halse og pese i den?

Jeg synes det er litt vanskelig å si, for jeg vet ikke hvor god plass en hund har i den når den passer. Pese skal den få til, jeg regner igrunnen med at de skal greie å halse også. Det står i beskrivelsen at den brukes til politi og forsvar, vet ikke hva de bruker den til, men den ville nå, etter min mening, vært rimelig ubrukelig om de ikke kunne pese. Det er biteskinn(tror jeg?), eller er det i lignende modeller, så tror den er beregnet på skarptrening og da må jo hunden kunne halse og pese. Men det er igrunnen mest spekulasjoner fra min side. Men jeg kan gjerne gi deg flere mål om du vil ha det, bare si hvor du vil jeg skal måle :)

Skrevet

Nå har jeg målt, og det ser ut som den bør passe, men er ikke helt sikker på hvor jeg skal måle. Skal prøve å finne noen med lignende munnkurv, så jeg får prøvd en først. Det er bare denne jeg har sett "live", men noen har vel den der også

Skrevet
44 minutter siden, HHH skrev:

Lurer på om den kan passe min? Stor schäfer hannhund, ca. 45 kg, ikke så kraftig i hodet, men han er ikke ferdig utvokst enda. 

PS. Jeg er vant med rottweiler da, så han er kanskje ikke veldig pinglete i hodet ?

Den passer til min schäferhann på 9 mnd(42 kg).

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
    • Får bare prøve meg frem litt, skal kjøpe sånn for å se. Umulig å vite før man har prøvd 😉 Takk for nyttig info Molly.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...