Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kanskje dette har vært oppe før? I så fall, gjerne link. 

 

"Nye innlegg" blir nesten alltid oversvømt av innlegg fra "akkurat nå"-tråden. Selv synes jeg det er litt kjedelig, det har jo eeeegentlig ikke så mye med hundeforumet å gjøre. Samme med innlegg fra baby- og barnetråden. Og det er veldig veldig ofte kun de innleggene som synes. Akkurat nå er det kun innlegg fra AN-tråden øverst. Er det bare jeg som synes det er kjedelig? Jeg vil heller se hvor det er aktivitet i trådene som omhandler hund.

Ja, også savner jeg at nylig opprettede emner også er litt mer lett tilgjengelig å se. Spalten her er så smal at man må bla et stykke før man kommer forbi alle "nye innlegg"-rutene. 

 

Eller er det bare meg? :P 

  • Like 6
Skrevet

Jeg skulle ihvertfall ønske at man kunne "ignorere" enkelte tråder. AN leser jeg aldri, og enkelte diskusjoner som drar ut gidder jeg sjelden å lese.

Jeg har innstillinger på nye innlegg på tråder, kanskje det hjelper litt @soelvd? Så får du ikke opp alle innleggene ihvertfall, bare de trådene som har nye innlegg?

Skrevet

@soelvd, det er gode poeng og argumenter du har men det er dessverre litt vanskelig å løse oppgaven med å kun servere relevante innlegg, da dette er svært subjektivt.

Har du satt deg inn i Aktivitetstrømmer? Det kan høres ut som det er en investering av tid for din del :)

På stasjonære maskiner så vises 5 Nye Innlegg og så 5 Nylig opprettede emner. Slik jeg ser det er det ingen måte å gjøre det ene mer tilgjengelig uten at man må bytte plass på spaltene og da er man i utgangspunktet like langt. Har du justert på størrelsen til hundesonen i din nettleser? Du nullstiller ved å klikke ctrl + 0 (cmd på mac). Du justerer opp og ned med ctrl/cmd og + eller -.

Skrevet

Jeg bruker "ulest innhold" og får kun opp tråder, ikke enkeltinnlegg, og dermed ser jeg bare tråden en gang uanset antall innlegg. Synes ikke det er noe plagsomt i det hele tatt, og veldig oversiktlig.

 

Nå ser jeg den nye innlegg menyen til høyre ja. Jeg bare overser den, den er grusom og bare i veien :P

  • Like 6
Skrevet
13 minutter siden, Frida og fuglehundene skrev:

Jeg bruker "ulest innhold" og får kun opp tråder, ikke enkeltinnlegg, og dermed ser jeg bare tråden en gang uanset antall innlegg. Synes ikke det er noe plagsomt i det hele tatt, og veldig oversiktlig.

 

Nå ser jeg den nye innlegg menyen til høyre ja. Jeg bare overser den, den er grusom og bare i veien :P

Samme her :) Den til høyre ser jeg ikke på engang.

  • Like 2
Skrevet

Jeg har alltid brukt den til høyre, spesielt siden det før stod nye emner øverst. Var liksom kjekt når jeg logget inn og så hva som var nytt av emner. 

 

Skal ta en kikk på aktivitetsstrømmer, ikke sett det før.. Forøvrig tar nye innlegg mye mer plass enn nye emner siden den også viser første del av selve innlegget under nye innlegg. 

Skrevet
21 minutter siden, soelvd skrev:

Skal ta en kikk på aktivitetsstrømmer, ikke sett det før.. Forøvrig tar nye innlegg mye mer plass enn nye emner siden den også viser første del av selve innlegget under nye innlegg. 

Det kan du endre slik at du bare ser tittelen. Jeg har stilt inn aktivitetsstrømmen slik at bare uleste innlegg kommer opp, så når jeg har gått inn på en tråd, så "forsvinner" den inntil det kommer nye innlegg i den, det synes jeg er ganske greit. 

  • Like 3
Skrevet
1 time siden, Sprettballen skrev:

Det kan du endre slik at du bare ser tittelen. Jeg har stilt inn aktivitetsstrømmen slik at bare uleste innlegg kommer opp, så når jeg har gått inn på en tråd, så "forsvinner" den inntil det kommer nye innlegg i den, det synes jeg er ganske greit. 

Det har jeg også, men den hopper stadig tilbake til nye innlegg.. gjerne etter hver leste tråd :hmm:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...