Gå til innhold
Hundesonen.no

Puppies.no


simira
 Share

Recommended Posts

For meg så lyser det valpefabrikk/smuglervalper. 

Tlf går til en med ett navn som gjør at mine fordommer lyser igjennom, verken navnet eller tlf har noen link til hundeverden som jeg klarer finne. Adressen til eieren er midt i tjukkeste Oslo i en leilighet ved majorstuen. Og om han henter valper fra Sverige og Spania så skal det være tatt inn på kommersiell import og dokumenter og tollpapirer skal kunne fremmlegges, ikke bare EU-pass. Er de tatt inn som 3 mnd gamle så er de for unge.

Mine bjeller ringer iallfall.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

" Hunde uppfödare I Sverige-Norge-Spania "

"Vi väljer noga ut våra samarbets partners då vi först och främst tänker på hundens bästa.Vi samarbetar med kennel/uppfödare i Sverige, Spanien og Norge. Alla våra hundar befinner sig i ultimata hund miljöer."

Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 time siden, Line skrev:

Hva er TRACES og Centrala hundregistret?..

 

TRACES har jeg aldri hørt om, men hundregistret er noe ala ID-merking av hund i Norge (dyreidentitet). Det er bare litt mer serious shit i Sverige siden jordbruksverket forvalter det (ala mattilsynet). Jeg tror at det (i motsetning til i Norge) er mer "pålagt" i Sverige.

https://www.jordbruksverket.se/amnesomraden/djur/olikaslagsdjur/hundarochkatter/hundregistret.4.207049b811dd8a513dc8000442.html

 

EDIT: Jeg googla TRACES: http://www.jordbruksverket.se/amnesomraden/djur/djurhalsopersonal/traces.4.68dc110a12390c69dde8000379.html

"Traces är en databas som är gemensam för hela EU. Sändningar med djur och vissa djurprodukter som flyttas mellan EU-länder eller importeras från länder utanför EU, ska registreras i Traces. Intyg för införsel av växter och växtprodukter m.m. finns också i Traces."

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Noen interessante linker:
Ingen tvil om at det er mye hunder som går inn og ut: http://www.finn.no/finn/torget/annonse?finnkode=67619268

Ene valpeannonsen virker importert: mini bullterrier

"Vi har to haner og to tisper til salgs! (Hvite) De er lit over 3 måneder og er leveringsklare. Valpene har ID-merke, besiktad av veterinær, vaksinert og fått ormekur. Medfølger EU-pass og kjøpskontrakt." - over 3 mnd = EU-import, right?

Den andre vapeannonsen virker som stammer fra Norge?

"1 tispe og 1 hane igjen, disse vil være klar til å flytte til sitt nye hjem slutet av januar. De er vant til andre dyr og barn. De leveres tidigast 8 uker gammel. Far har stamtavle, men mor har ikke det. Begge foreldrene er friske og veldigt godt gemytt! Valpene vil bli levert med kjøpskontrakt, vaksinert, veterinær besiktad, ormekur og EU pass." - Norsk-produsert?

 

Dette virker som noen som har satt "shitty avl" i system. Som importerer hele valpekull billig, og selger de dyrt til nordmenn. Er registrert som oppdretter på finn.no. Man kan jo håpe på at om mattilsynet får mange nok OBS-meldinger, kanskje de sjekker papirene og finner uregelmessigheter?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Min første.. er noe som hører med i en dagbok, og i dag er det Edes første diare som er tema -_- Stakkars gutt. Han har vært så snill og god gutt så lenge nå, han fortjener ikke det der. Så snill og god at han valgte gå på badet og ha diare der mens jeg sov. Like a sir.  For å alltid se på den lyse siden av ting, å slippe vaske sofa og tepper og sånt er gull. Dette kunne vært meget verre. 
    • Min første.. er noe som hører med i en dagbok, og i dag er det Edes første diare som er tema -_- Stakkars gutt. Han har vært så snill og god gutt så lenge nå, han fortjener ikke det der. Så snill og god at han valgte gå på badet og ha diare der mens jeg sov. Like a sir.  For å alltid se på den lyse siden av ting, å slippe vaske sofa og tepper og sånt er gull. Dette kunne vært meget verre. 
    • Jeg kan være med i klubben, med bruksrase hann på 8.5 mnd. ..men for tiden er min veldig snill og god gutt. Det vil antakelig endre seg snart. 
    • På mandag ble faktisk Shero hele 12 år gammel. Han mener at gamle hunder ikke trenger å høre mer enn de vil. Han har også, i tillegg til å bjeffe på alt, begynt å bjeffe på ingenting. Men fremdeles ung i sinnet og elsker å leke.
    • Spurte aldri etter tips jeg luftet frustrasjon 😅 han begynte just læringen når jeg skrev og det var bare starten av turen med en unghund😅 men ja han lærte fort på under en uke kanskje når jeg bare dreit litt i naboen og trente. Må legge til at han heller ikke har bodd her lenge da han er omplasseringshund så man må ikke bare tenke ting før man vet alt 😊 har trent flere hunder til og gå i bånd og det er imidlertid hva de lærer av og det var det som funket på han. Min gamle hund lærte ikke sånn men det er jo personlig 😊 setter pris på dere tar dere tid til og skrive så masse uansett da! Vist dere har tips til kattejaging tar jeg det i mot 😂 det er våres store prosjekt i livet 😂 prøver og rose han når han er rolig men med engang belønningen er borte er også hunden rett med katten 😅  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...