Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei,

 

Min hund er en mellomstor blandingsrase på rundt 15 kg. Hun er grei og vennlig med mye energi. Jeg adopterte Jaida i 2001 da jeg studerte i USA og endte opp med å ta henne med meg da jeg flyttet tilbake til Norge. Hun har blitt en viktig del av mitt live for å si det mildt.

 

Problemet mitt er at jeg planlegger å flytte til Japan for å stifte en familie. Planen var å få alt klargjort med hennes vaksiner og blodprøver for å så flytte bort sammen, men dessverre så var jeg en av de heldige utvalgte som ble sagt opp grunnet nedskjæringer i oljebransjen. Dette har ført til at jeg må flytte tidligere til Japan og kan ikke vente de 180 dagene som kreves før en kan ta hennes antistoff blodprøver i og med at jeg kan ikke forbli arbeidsledig i et halvt år, og vil tvilsomt finne noe kortvarig i mellomtiden.

 

Jeg er på let etter noen som kan hjelpe meg passe henne frem til alt er klart med blodprøver og papirarbeid, men ser at jeg kanskje må også se på omplassering som et mulig alternativ.

 

Hvis jeg hadde klart å finne noen å passe henne ville jeg selvfølgelig ha dekket hennes mat, medisin, og reise kostnader som ville medfølge, men pga av at jeg er arbeidsledig så har jeg dessverre ikke mulighet å betale veldig mye i kompensasjon for selve arbeidet. Hvor mye mener dere er tilstrekkelig kompensasjon for noe slikt?

Så kort fortalt hvis dere kjenner til noen som kan være interessert, eller muligens dere selv kan hjelpe meg, så hadde jeg vært evig takknemlig.

 

Hvis dette ikke lar seg gjøre så må jeg dessverre se på alternativet å finne henne en ny familie. Så i tråd med det bør jeg kanskje også spørre dere kjenner til noen grupper/organisasjoner som er flinke til å hjelpe med omplassering av hund? Og hvordan fungerer hele prosessen?

 

Takker på forhånd for all hjelp jeg kan få.

Skrevet
38 minutter siden, KristinR skrev:

Hunden må vel være minst 14 år? Jeg hadde ikke omplassert eller satt vekk en så gammel hund. 

Jeg tipper det skal være 2010? Hvis ikke er jeg enig.

Ellers er det kanskje greit med litt med info. Hvordan er hunden, hvor mye tur/aktivitet får hun til daglig? Går hun fint med barn og hunder? Hvor lang tid er det igjen av ventetiden på blodprøvene? (dvs når skal hun sendes til Japan?

  • Like 1
Skrevet

Jeg tror det finnes hyggelige hundefolk som kunne tenkt seg å hatt en passehund i en periode uten å få all verdens ekstra utover masse hundekos :wub: Hvis du dekker hundemat, veterinær, hundegodis og det som dekker utgifter på hunden, så hvorfor ikke se hvem som viser interesse? Det er uansett en fin gest å vise at du setter pris på tjenesten, men det behøver jo ikke å koste skjorta det.

Lykke til! :)

Skrevet

 

On 15.12.2015, 10.58.30, Sprettballen said:

Og du er sikker på at du må vente 180 dager? Hva må hun ha papirer på for å få komme inn i Japan? 

Ja, det er det som står skrevet på den AQS sine sider: http://www.maff.go.jp/aqs/english/animal/dog/import-other.html (steg 4)

On 15.12.2015, 11.12.12, simira said:

Og ikke minst, hvor i landet er hun?

For øyeblikket befinner hun seg i Rogaland.

On 15.12.2015, 10.26.36, simira said:

Jeg tipper det skal være 2010? Hvis ikke er jeg enig.

Ellers er det kanskje greit med litt med info. Hvordan er hunden, hvor mye tur/aktivitet får hun til daglig? Går hun fint med barn og hunder? Hvor lang tid er det igjen av ventetiden på blodprøvene? (dvs når skal hun sendes til Japan?

Hehe, beklager. Ja, det skulle være 2010. Hun er 5 år gammel.

Jeg pleier å ta henne på en tur til dagen, samt så får hun komme med på sykkelturer en gang i blant. Ellers så får hun lufte seg når det trengs.

Hun er en meget grei hund og hun virker som om hun klarer seg fint med barn som hun møter. Hun gir et dårlig førsteinntrykk med and hunder ved å reise hårene på ryggen, men liker likevel å leke med dem i hundeparken.

Vi tok blodprøvene hennes 15/12, så det blir rundt 180 pluss muligens litt til.

On 15.12.2015, 21.39.47, Fidoibil said:

Jeg tror det finnes hyggelige hundefolk som kunne tenkt seg å hatt en passehund i en periode uten å få all verdens ekstra utover masse hundekos :wub: Hvis du dekker hundemat, veterinær, hundegodis og det som dekker utgifter på hunden, så hvorfor ikke se hvem som viser interesse? Det er uansett en fin gest å vise at du setter pris på tjenesten, men det behøver jo ikke å koste skjorta det.

Lykke til! :)

Jeg får krysse fingrene.

 

 

 

Takker så meget for svar alle sammen.

Skrevet

Om man leser regelverket hun linker til så er det kun 6 land som er unntak, og det gjelder ingen europeiske land:

 

"What are the “Non-designated regions”?

All countries or regions other than Iceland, Australia, New Zealand, Fiji Islands, Hawaii and Guam. "

 

"Designated regions (as of July, 2013)  only 6 regions:    Iceland, Australia, New Zealand, Fiji, Hawaii, Guam "

Skrevet
2 minutter siden, simira skrev:

Prøvde å se der, men fant det ikke. Var dette med kognitiv svikt da...

Island er vel forøvrig fortsatt i Europa, men det hjelper vel ts lite. :P

Er vel flere som har kognitiv svikt. :lol: 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...