Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kl 0700 ringte alarmen. Rulle seg over besøket og inn på badet, Keo kapret den varme dyna i mellomtiden.
22700384351_2f13f03d23_k.jpg

Kl 0800 hadde vi vært ute på morgenlufting, ingen rev på altanen i dag.
22066519634_8b5b17ca14_k.jpg

Kl 0900 sjekket jeg startlistene og hjemmesiden om informasjon angående startene for finalen i Norgesserien i Bø i Telemark. Huket av hvilket startnummer potensielle hannhunder skulle gå for å følge litt ekstra godt med. Det stod det at prøven var startet, og de forventet tåka skulle lette utover formiddagen, så da la vi avgårde.
22501377770_bc6e9de0bb_k.jpg

Kl 1000 tok vi brunsj i bilen
22663195656_59e959e89c_k.jpg

Rundt kl 1100 ankom vi prøvejordet, der var det mistenkelig tåkete og få biler. Vi fikk huket tak i noen kjentsfolk som kunne meddele at prøven var avlyst. Dagens HELBOM.
22700439611_a8b33fa479_k.jpg

Etter å ha innsett nederlaget tuslet vi en tur ved Bø Camping og innover Rådyrvegen. Det med å ha med seg ikke-hundefolk på slike turer er spennende, spesielt siden vi ble vitner til to parringer på stedet. Reisefølget ble godt nok satt ut, jeg derimot var mer opptatt av å se hvilke hunder det var slik at man kunne følge kullet senere.
22675660332_bab653af0d_k.jpg

Fortsatt ute på tur i Telemarks skoger, lite fornøyd med å ikke få være med på partyet han holdte på å blande seg i i grøfta et stykke inn på stien. Den andre hannhunden var ikke så begeistret for at Keo nesten stilte seg som andrefrier.
22700439681_01e7a9a7c8_k.jpg

På tur hjem ville reisefølget ha litt trøstemat.
22689254165_b9e4ea9b04_k.jpg


Vel hjemme hoppet jeg rett til skrivebordet for å gjøre siste del av rapporten for tidligere forsøk. Gjenstående var å skrive om valgte arters økologiske tilpasninger og konklusjon for hele feltundersøkelsen.
22675688842_2497dee180_k.jpg

Keo overtalte besøket til å få litt sofakos.
22068075333_8a5dfcbcea_k.jpg

Det ble stelt i stand litt mat - hjemmelaget viltgryte med potetstappe. Namme!
22675676352_82953d81b3_k.jpg

Rundt kl 1800 kom vi oss ut på en timers tur hvor Keo fikk fly frem og tilbake på stien slik han selv ville. Kom til og med på innkalling, gitt :o
22700406981_e37a641445_k.jpg

Så var det tilbake til dette...
22501296610_2ff7c376ac_k.jpg

Deretter sidetracket jeg meg selv ved å spraye Keos dekkdrag (og hele området rundt) med litt refleks, funket i grunnen ganske greit!
22068008543_45bafffed4_k.jpg

Leste over og leverte rapporten - phuh! Det ble til slutt 5600 ord, krysse fingrene for bestått.
22501303720_87dda8a815_k.jpg

Fikk med meg siste rest av finalen på Alt for Norge. Én finale rakk man iallefall i dag :D
22068065753_51d27152a2_k.jpg

Jeg strikket litt. Og Keo er nydelig bakgrunnspryd :lol:
22689205415_e7b80850bd_k.jpg

Kl 2300 var vi ute på kveldstur. Keo så reven. 4m fremfor oss...
22501252080_4b195cee3c_k.jpg

Akkurat nå snoker jeg litt stamtavler og vurderer ta kvelden. Keo derimot ligger og snorker meg på skuldra. Alt som normalt, med andre ord!
22066673564_2127b2bcb0_k.jpg

  • Like 9
Skrevet
23 timer siden, Red Merle skrev:

Kjedelig med bomtur, men det så jo ut som en hyggelig dag uansett :)

 

19 timer siden, Raksha skrev:

Fin bomtur da, og alltid moro å involvere utenforstående i hundeverdens galskap :D

Det var i grunnen det, godt selskap iallefall! "Så rart at de bare setter hundene sammen, lar dem bedrive sitt og drar hjem" :lol:

 

21 timer siden, Mardina skrev:

Nydelige Keo :wub:

:icon_redface:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvordan er en kromfohrlander og kooiker og hovawart? 
    • Det er helst jeg som tar ansvar for fôr, tur og trening. Siden jeg jobber langvakter har jeg jo også mye fritid, så det blir veldig naturlig at jeg har hovedansvaret. Men skal prøve å få de andre i huset til å ta i mer.  Begynne med å få en av de andre i huset til å ta han ut når jeg kommer hjem, slik som du foreslår 👍
    • Har god erfaring med Baggen softbelt. Ser de har det hos Troll. Det kan oppleves som litt klumpete for jogging, men til gåtur er det supert. Vet ikke hva du tenker om frontfestet der men jeg har ikke opplevd problemer med det.  Jeg liker spesielt at dempingen er i selve beltet så jeg kan bruke det båndet jeg vil. Ikke alltid så praktisk med strikkbånd. 
    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...