Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilken munnkurv skal jeg kjøpe? - Schäferhund


Recommended Posts

Jeg ser flere nettbutikker har munnkurv beregna på schäfer, men jeg er sånn i tvil om jeg skal prøve å bestille en slik en eller om jeg skal bestille en spesiallaget? Kenjan i Danmark lager munnkurver på mål, da er jeg jo også mer sikker på å få en som passer, men den blir jo da rimelig dyr :P Jeg vil ha en munnkurv med reim over pannen så hun ikke får dratt den av seg. Jeg har en ganske liten og nett schäfertispe, så jeg er litt i tvil om munnkurven passer, selv om den er beregna på schäfer. Jeg er redd den blir for stor? Har kikket på denne fra sporshund-norge som virker fin. Det var ikke så mye hjelp å få fra de da jeg sendte mail. De hadde ikke noen mål på den. Jeg får ikke sendt den i retur heller om den ikke passer.

Noen som har noen tanker eller tips å komme med? Er det evt. andre steder som selger gode munnkurver?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har du sett på den fra Baskerville? Du bruker munnkurv fordi hun spiser ting, sant? Det er meningen at man skal få gitt godbiter gjennom, men de skal ikke klare å bite/spise gjennom.

Tenker du på denne?
_dsc7852.jpg

Det var den jeg fikk opp når jeg søkte på baskerville munnkurv. Jeg tror åpningene i front blir for store. Hun får jo tunga ut liksom. Dessuten vil jeg ha reim over pannen og bak til nakken.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tenker du på denne?_dsc7852.jpg

Det var den jeg fikk opp når jeg søkte på baskerville munnkurv. Jeg tror åpningene i front blir for store. Hun får jo tunga ut liksom. Dessuten vil jeg ha reim over pannen og bak til nakken.

Den har en reim fra snuta og bak altså:

BaskervilleUltraMuzzle_01.jpg

Men det kan nok hende den blir litt stor ja. Jeg hadde jo samme problem som deg (minus allergier), men jeg ga opp søket etter den perfekte munnkurv. Min bare moste trynet nedi og sleiket i seg alt gjennom sprinklene :| Den eneste typen jeg tenker kunne funket er jo sånne i skinn/lær som politiet bruker. De er jo hele på forsiden.

 

RED:
Sånn her:
leather-dog-muzzle-german-shepherd-dog-m

Men da får du plutselig en veldig skummel hund :P 

Endret av Lunatic
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bruker denne til Ganzie for tiden.

12088014_906976786024139_170921894995713

Kjøpt fra Kruuse, så muligens Buster?
Litt teit passform synes jeg, så hun får den av om hun virkelig vil. Men heldigvis så bryr hun seg ikke om den, så den får sitte i fred.
Men den har et ekstra "plastgitter" inne i munnkurven som dere ser i front, så hun får ikke i seg noe "snacks" selv om hun dytter trynet nedi.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...
5 timer siden, Sophie skrev:

Har du fått munnkurven og ble du fornøyd? Vurderer å kjøpe samme type, trenger en hun kan pese inni, den jeg har er for trang. 

Nei, har ikke fått den enda. Ikke spesielt fornøyd med servicen der må jeg si. Men tror den kommer snart.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...