Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tenkte å bestille en sånn fra Ebay en dag å prøve (siden dem ser mer vanntette ut enn dem jeg har), så interessant å høre om andre har noen erfaring med dem. Jeg bestilte sånne i flere farger og fornøyd med dem. Er kina-kvalitet så jeg stoler ikke på plastikkspennen til bruk, men dem har holdt overraskende lenge og lyser bra :)

Bestilte en sånn i grønn jeg :ahappy: Hvis de er fine og holder seg så blir det en til i lilla *kremt* :P 

  • Like 1
Skrevet
Her så jeg dem på en dyrebutikk for 200 kr.Hvor godt sitter de på? Som jeg skrev lengre opp liker jeg ikke å ha halsbånd eller sele på Eine når han er løs, med tanke på at han kan sette seg fast i noe og bli sittende fast. Så et sånt lyshalsbånd må lett falle fra hverandre for at jeg skal synes det er greit å ha det på ham. Hvordan er dette?

Selve kontakten til lyset ryker veldig fort. Derfor det er dumt å bruke dem som halsbånd. Men selve halsbåndet tviler jeg på at ryker med det første hvis han setter seg fast.

Jeg liker dem ikke. De kan jo ikke brukes som vanlig halsbånd, fordi kontakta ryker, og da lyser de jo ikke lenger. Så da tar de egentlig bare unødvendig med plass rundt halsen. Har også to forskjellige typer. Ene med ringen festet på ene siden, og andre med ringen festet på "vanlig" måte. Sistnevnte lyser greit, førstnevnte lyser ganske dårlig.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...