Gå til innhold
Hundesonen.no

Småhund/valpetreff Stavanger


Martine Jenssen
 Share

Recommended Posts

Har en liten toy puddel på 5mnd som jeg ønsker å sosialisere mer. Møter som regel på store ivrige hunder som kan bli alt for mye han, men med små hunder går det som regel ganske fint, han er ikke aggressiv, veldig forsiktig, nysgjerrig og kan også bli veldig leken med andre hunder. Er det noen som kunne tenke seg å treffes?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 90
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Vi har funnet frem til friområdet så vi går litt innover  

jeg mener 12-1 tiden.. men det er det samme, kan frem til 5  

Det er ikke langt ifra kirken nei  Det er fine store områder der de kan løpe uten fare for trafikk  Bare litt krokete vei, men populær tursti  

Vi kjenner ett par andre hunder, men de er litt store, og en del eldre, derfor hadde det vært kjekt med en ren valpetreff der de kan få boltre seg fritt uten å bli trampa på.

Er det andre som har meldt seg her enda ?

Ang plass så er det jo greit om det ikke er i nærheten av trafikkert vei eller andre farer i hvert fall...

En lukket hage eller liknede er jo greit. Vi har en liten hage vi, dersom det ikke blir alt for mange.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har en whippet på 6 mnd. men hun er nok ikke så veldig mye å ha sammen med deres hunder om de er litt forsiktige av seg. Hun mener at siden hun elsker alt og alle, så gjør så klart alle andre det også. Hun har null forståelse for at hun kan være litt voldsom i leken sin. 

Hvis dere vil treffe på en voksen og rolig hund derimot, så kan de får treffe schäferen min. Hun bryr seg ikke og er derfor perfekt valpe-småhund-kamerat. Så lærer de små seg at store hunder ikke er skummelt :) Blir ikke noe lek da, men mer sosialisering med større hund

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, ta gjerne med begge. Pauli er ikke så sjenert, og ganske vilter, men med sine 3 Kg tror jeg ikke han greier skremme noen uansett.

Vi vurderer sterkt ett valpekurs til ham også, men er gjerne med og treffer andre utenom også, for det er jo så kjekt å leke med andre :-)

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er litt skeptisk til valpen min altså. Vi har truffet litt små hunder, pomme, yorkie osv. og hun blir for mye for de. Hun er jo litt stor i forhold, selv om hun ikke er stor i mine øyne. Hun veier 10 kg. og er jo langbeit siden hun er mynde. Men jeg kan eventuelt ta henne med og ha henne litt i bånd så kan vi se. Om vi går en tur, så kan jeg få henne til å la andre være, men det kan ta litt tid i starten siden hun er så fryktelig glad, hehe.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg tenkte bare siden dere skrev dere ville treffe valper/små hunder på ca samme størrelse som de kunne leke med. Jeg er litt skeptisk til om min valp er en god lekekamerat for deres små. Hun lekte med en chihuahua når hun var 2-3 mnd. gammel, men da var de på samme størrelse. De traff hverandre igjen nå nylig, og da syntes chien at min var litt i meste laget. Hun leker dog fint med en dachs, men den leker ganske på samme måte som mi gjør.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 months later...

Fikk en 9 uker gammel Japansk Spisshund valp på mandag og nå er han på jakt etter noen hundevenner han kan leke med! Store, små, unge, gamle; så lenge de er trygge så kan alle lekes og sosialiseres med:ahappy: Bor på Madla og har ikke bil (er da avhengig av buss eller å bli kjørt) så i Stavanger området er det beste for min del. Rop ut om noen er interesserte:D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Oi, dette har gått helt i glemmeboksen! Min er blitt 8mnd nå, vil tørr å si at han er ganske rolig i forhold til andre hunder, men så er han jo ikke 2kg engang så er vel kanskje ikke så farlig uansett ? Han er ganske kald ute for tiden, så jeg går veldig korte turer med han nå, men når det blir litt mildvær igjen hadde det vært hyggelig med noen lekekamerater til han:-) Flytter til Hinna nå i Januar så da er Sørmarka utmerket :-) 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

15 timer siden, Sprettballen skrev:

Vi går mye i Sørmarka :) Min yngste er 9,5 mnd. og enda ganske hyper, men har roet seg betraktelig. En japaner er muligens enda litt i minste laget. Men den voksne schäferen min er grei, for hun bryr seg ikke :)

Skal du på søndag? :D Kan ikke gå tur med han eller noe, men hadde vært kjekt å treffes så han kan få møte/leke med dine. Han er ikke så redd av seg hvert fall!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

12 timer siden, Martine Jenssen skrev:

Oi, dette har gått helt i glemmeboksen! Min er blitt 8mnd nå, vil tørr å si at han er ganske rolig i forhold til andre hunder, men så er han jo ikke 2kg engang så er vel kanskje ikke så farlig uansett ? Han er ganske kald ute for tiden, så jeg går veldig korte turer med han nå, men når det blir litt mildvær igjen hadde det vært hyggelig med noen lekekamerater til han:-) Flytter til Hinna nå i Januar så da er Sørmarka utmerket :-) 

Min er bare valpen, så turer blir det ikke her uansett vær:P Men om du har mulighet så hadde det vært kjekt å la de møtes og leke litt:ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Just now, ErikH said:

Tibben Pauli er nå akkurat fylt 6 mnd. Han er fortsatt vilter men relativt liten og veldig sosial og pleier tilpasse seg lekekameratene, så mulig han også kan være med, hvis vi får tid ?

Det hadde vært kjempe kjekt! Tenker jeg drar til sørmarka på søndag, men hvilken klokke er nesten det samme :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ja - det har nok vært lite struktur på tilværelsen på landet.  Han er svært lite interessert i lek. Har prøvd diverse leker, biteleker og dra-leker - men han skjønner ikke poenget. Apportering er også null interessant. Har tydeligvis ikke vært aktivisert med dette tidligere. Oppdaget i går kveld at jeg kan fremprovosere "krypingen" hans også hvis jeg bare står og jogger på stedet innendørs. Så det er noe med hoppingen/løpe-bevegelsen som gjør han redd eller usikker. Har ikke forsøkt med ball - men har noen tennisballer liggende - så skal prøve ut neste gang vi går ut. Hva angår turområder - så varierer jeg turene i helgene - da er det tid å kjøre til ulike steder  - mens i hverdagen blir det nok ofte litt de samme stiene siden jeg bor i skogkanten.   
    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...