Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvorfor sparker hun?


Bebop

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har altså en snill og god hund som først viser tydelig at hun vil ha oppmerksomhet, og om man da setter seg ned på huk for å klappe henne, så snur hun rumpa til og sparker alt hun greier. Veldig lik et esel eller noe sånt, egentlig... Hun sparker gjerne flere ganger, med begge beina samtidig om hun får det til. Om man da reiser seg opp igjen, så snur hun fjeset til igjen, og er så blid og glad atte. Setter man seg ned er det på samme viset igjen.

Helt uforståelig for meg, men det er kanskje noen andre som vet hvorfor? Og hva jeg skal finne på for å få henne til å slutte??? :unsure:

Skrevet

sikker på at dette ikke er en blanding av hund/esel da?

nei sånn oppførsel har jeg aldri hørt om, det hørtes rart ut

Skrevet

jeg ville ha sagt strengt nei til hunden når den hadde gjort det..ikke ay jeg har opplevd noe sånt da, men..hehe..

du må nok bare si fra at slik vil du ikke ha det.

Skrevet

Min hund ligger på gulvet og når jeg skal kose med ho, begynner hun å sparke som ei katt som leker. MEd bakbeina. Er litt irriterende for hun sparker ganske hardt :) Tror det er herjing. Har hørt andre med samme rase som sier at de sparker mye med beina når de ligger på gulvet..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...