Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen andre som driver med kreativ lydighet? Tenkte det hadde vært hyggelig med en felles tråd for spørsmål, tips og triks for de som driver med dette! (Håper det er flere enn meg :P )

  • Like 1
Skrevet

vi trener kreativ lydighet :D

Så bra at det er flere enn meg på sonen! :D Har du tanker om å konkurrere eller er det mest triksetrening?

Jeg sliter skikkelig med å velge musikk! Klarer virkelig ikke bestemme meg for hvilken sang jeg skal ha... Har heldigvis bare noen få jeg tenker å ha nå, men de er ganske forskjellige, så jeg er usikker på hva som faktisk passer oss best. Lett skal det hvert fall ikke være :P

Skrevet

Vi trener også kreativ lydighet ? Har som mål å begynne å konkurrere. Hunden min er sykemeldt ut året grunnet en skade, men satser på å være tilbake på nyåret ?

  • Like 1
  • 1 month later...
Skrevet

Hehe, er fortsatt litt uvant med norske uttrykk, jeg (kom til Norge i fjor) [emoji14] Har lyst å begynne med Freestyle når valpen er gammel nok, nå vet jeg i hvert fall hva jeg må søke etter når jeg leter etter info på norsk. Takk [emoji4]

  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, froeken skrev:

Hehe, er fortsatt litt uvant med norske uttrykk, jeg (kom til Norge i fjor) emoji14.png Har lyst å begynne med Freestyle når valpen er gammel nok, nå vet jeg i hvert fall hva jeg må søke etter når jeg leter etter info på norsk. Takk emoji4.png

Det er aldri for tidlig å begynne med freestyle :) jeg ville startet med grunnferdigheter og enkle triks med en gang. :) 

  • Like 1
Skrevet

Tenker hun må nu i hvert fall ha litt kontroll over blæra, kanskje [emoji14] Skal hente hun neste uke, hele kullet ser ut til å være veldig lettlært.

Det er jo noen ting man MÅ vente med mht. den fysiske utviklingen (spesielt hofte og skulder), men grunnlagene og enkle morsomme triks som ikke er så fysisk krevende skal jeg definitivt begynne med tidlig. Alt etter hvor rask hun blir komfortabel i det nye hjemmet [emoji4] Gleder meg helt sykt. Valpekurs blir det ikke før Januar (curse you, juletid!), dit skal vi egentlig mest for miljøtreningen og sosialisering (får se hvor mye av det andre hun kan til da!).

Skrevet

Du har ikke hentet hunden enda, nei! Da er det jo litt vanskelig å starte :P

Selvfølgelig er det mange ting man må vente med, men det er ingenting som stopper for å begynne med grunnferdighetene :) Snurring, slalom mellom beina, gi labb, gå rundt, osv osv osv. Det meste er jo svært lite belastende, men det er jo noe man burde vente med ja :) 

  • Like 1
Skrevet
På 12.9.2015, 22.10.15, Lunatic skrev:

Så bra at det er flere enn meg på sonen! :D Har du tanker om å konkurrere eller er det mest triksetrening?

 

Jeg sliter skikkelig med å velge musikk! Klarer virkelig ikke bestemme meg for hvilken sang jeg skal ha... Har heldigvis bare noen få jeg tenker å ha nå, men de er ganske forskjellige, så jeg er usikker på hva som faktisk passer oss best. Lett skal det hvert fall ikke være :P

Mitt tips er å danse litt til sangene sammen med hunden. Tull litt rundt og gjør de triksene der kan og velg den sangen som føltes best.

Savner litt å drive med det, får bli en gang i fremtiden når jeg har en egnet hund.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...