Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Valpen min på 9 uker har kastet opp. Jeg har bare hatt han siden lørdag. Men han har kastet opp 4 ganger totalt. Den ene gangen var i forbindelse med bilkjøring, så den er forståelig da jeg merket han var kvalm og siklet masse. Ellers har han kastet opp 3 ganger. Dette er som regel etter mat eller leking. Han får samme for som hos oppdretter,men spiser aldri helt opp (anbefalt formengde).

Han har fått noen godbiter (Trixie Mini Bones) når vi har "trent" på innkalling. Kan det være disse? Han drikker masse vann,virker opplagt og glad.

Tenker kanskje stresset ved å nettopp ha kommet til en ny plass er en medvirkende årsak..?

Skrevet

Så lenge valpen har god allmenntilstand hadde jeg ikke bekymret meg veldig. Hvis han fortsetter å kaste opp hver dag ville jeg nok tatt en kjapp telefon til veterinær og hørt om det er nødvendig å komme inn med valpen :)

Skrevet

Prøv å hold valpen i ro etter han har spist. Herjing/lek rett etterpå er ikke så bra.

Hvordan er det med mat? Spiser han det samme som han fikk fra oppdretter? For rask forendring kan være grunn.

Skrevet

Oppkast hos valp trenger ikke å være noe farlig. Min har hatt to runder, ene gangen på grunn av bil og fordi han spiste for fort. Andre gangen spiste han for fort, knasket for mye kattmat og herjet som en villmann rett etter han spiste.

Så lenge almentilstanden er fin så skal det gå bra.

Valper spiser jo alt de kommer over også. Så det er bare å følge med hva han spiser, og hvordan han er ellers.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Australian shepherd = aussie, er en amerikansk rase. Blir ikke inkludert i de australske gjeterhundene. @indie; om du er interessert så arrangerer klubben for australske gjeterhunder (ANG) rallykonkurranse i pinsen, på Galterud. Der dukker det opp cattledogs og kelpie iaf
    • Kromfohrlander er vell mere terrier. Er dem enkle hunder? Kooiker er vell en spaniel. Må dem da brukes til jakt?
    • Er det noen som har kjennskap til dem? Virker de som all right hunder med bra gemytt? Noen issus på dem? . Er de to rasene ganske like? Er dem litt som poteten som kan brukes til alt?
    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
    • Ja og nei. De har medfødte instinkter, men de lærer masse kommunikasjon de første 8-10 ukene i valpekassa med mor og søsken. Etter det er det også viktig med sosialisering med voksne, trygge hunder som viser dem hva som er normal oppførsel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...