Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har tidligere ikke vært noe problem å koble til nett med PCen, og jeg var seinest igår tilkoplet her på skolen. Ikke noe galt med nettet på skolen, da det funker fint på telefon og andre sine PCer.

Men fra PCen min får jeg ikke.kople til idag. Feilsøker, med beskjed at det er problem med trådløs kort eller tilkoblingspunkt.

Får tidvis koblet til også, men får likevel feilmelding på internett, også faller den ut igjen.

Har prøvd å restarte PCen, har slått av og på wifien på PCen, trykket på løsningene på feilmeldingene osv, men ingenting funker. Noen ideer?

Er en HP stream 13.

Skrevet

Har du prøvd å glemme universitetet/høyskolen sin WiFi og koble på på Nytt?

Jepp, hjelper ikke.

Har sjekket nettverkskortene, og de skal være ok også. Frustrerende å ikke ha internett på PCen når eksamen er i morgen!

Skrevet

Du har ikke kommet borti knappen som skrur av og på nett på PCen? (på mine laptoper er det en skyvefunksjon frempå PCen) eksen min (IT utdannet :lol:) hadde nemlig klart komme borti den, styrte noe fælt for å få den på nett.. Helt til jeg sa at nettknappen var jo av... :lol:

Skrevet

Ikke noe nettknapp som er av nei, for den kobler til internett innimellom. På slutten idag funket det igjen. Får se hvordan den er imorgen, og evt kontakte it om den ikke funker som den skal.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...