Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilket Fôr Og Hvor Mye Betaler Dere?


Renate A

Recommended Posts

Har sikkert vært oppe før, men med nye medlemmer osv så kan det vel komme opp igjen.

Hvor mye betaler dere for maten til hunden deres?

Hvordan merke bruker dere?

Hvor mye kjøper dere av gangen når dere kjøper mat?

Er dere fornøyd med fôret?

Jeg bruker HILLS r/d (diettmat) og j/d (leddmat) til Chicka, det koster 550kr (r/d) og 599kr (j/d) for 14kg.

Jeg pleier å kjøpe to sekker av gangen.

Jeg er veldig fornøyd med HILLS endelig et fôr hun fungerer 100% på uten allergi problemer. :(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor mye betaler dere for maten til hunden deres?

Betaler 470,- for en 20 kgs sekk!

Hvordan merke bruker dere?

Purina Pro Plan

Hvor mye kjøper dere av gangen når dere kjøper mat?

Vi kjøper en sekk hver gang, da vi kjøper av oppdretterne og vet at de alltid har en sekk dersom vi trenger!

Er dere fornøyd med fôret?

Ja, er da det. Selv om Atheo har spist lite, så tror jeg det er et bra for!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor mye betaler dere for maten til hunden deres?

540kr for en 15 kg sekk

Hvordan merke bruker dere?

Royal Canin

Hvor mye kjøper dere av gangen når dere kjøper mat?

Kjøper en 15kg sekk

Er dere fornøyd med fôret?

Ja er det. Prisen er litt stiv da. Men han fungerer bra på det så

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor mye betaler dere for maten til hunden deres?

150 kr for 20 kg

Hvordan merke bruker dere?

Vom og Hundemat (samt en haug med matrester, litt bein, sjølribba høne osv)

Hvor mye kjøper dere av gangen når dere kjøper mat?

Rundt 80 kg.

Er dere fornøyd med fôret?

Kunne ikke blitt mer fornøyd!!! Anbefaler det til ALLE!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei,

Betaler ca 450,- for en 20-kilos sekk fra ProPlan (må kjøpe 5 av gangen, via en dyreforretning - men det er jo veldig enkelt å få tak i, da).

Men det viktigste er jo faktisk at hunden(e) FUNGERER på det de får - ikke bare prisen. Betaler jeg gjerne en hundrelapp mer for et fôr hvor hundene holder seg friske, raske, fine i magen og supre i pelsen.

Olivers tar 439,- for 15 kilo, og ProPac tar 399,- for 15 kg - begge fritt hjemkjørt (Olivers i hele landet, ProPac kun her i Oslo/Akershus).

(Disse prisene er da normale vedlikeholdspriser for voksne hunder)

Hadde fôravtale med Eukanuba tidligere - og fikk da meget billig fôr, men det funket ikke SÅ bra i det siste, så jeg bruker ikke det lengre, selv om det også var kjempeenkelt å få tak i (bor ca 3 min ifra hovedlageret deres).

Men interessant å høre her hvor mye andre betaler for sine fôr!

(Og ja - er forsåvidt fornøyd med ProPlan til hundene!)

Susanne

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg bruker for fra Vom og mundemat og Oliver`s Lamb samt skanker fra slaktern

Ellers så kjøper jeg kyllingvinger,koteletter,oksehaler og o.l på butikken..(selvfølgelig,hehe)

Betaler 160kr for en 20kg blokk Vom og Hundemat

Betaler ca 480 for Oliver`s

Betaler ingenting for skankene..

Jeg kjøper 2 sekker og 2 blokker i slengen.

Jeg har akkurat begynt på Vom og hundemat.Hundene elsker det..

Oliver`s vet jeg ikke helt..har brukt det siden Budd var 11 uker og Buffy siden hun var 6mnd, det har fungert kjempefint helt til nå..De er snart 11 mnd..Begge har begynt å klø og flasse litt..Vet ikke om det er foret..Har ikke planer om å bytte det ut foreløbig..I og med at de får mest Vom og hundemat..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

360kr for 20kg...

Troll Sport..

Kjøper bare 20kg i gangen, men har en genial betalingsordning......

Er storfornøyd brukt det 5?mnd nå..., pelsen til buster er myk & blank, noe han ikke ble på verken eukanuba eller Specific som kostet det dobbelte...(ja, vi brukte de lenge også..)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor mye betaler dere for maten til hunden deres?

betaler 300 pr 15 kg for.

Hvordan merke bruker dere?

Bruker Happy Dog.

Hvor mye kjøper dere av gangen når dere kjøper mat?

Kjøper 2 sekker til kvar hund pr. gang.

Er dere fornøyd med fôret?

Ja kjempefornøyd.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor mye betaler dere for maten til hunden deres? 500 kroner.

Hvordan merke bruker dere? A.N.F ( www.anf.com )

Hvor mye kjøper dere av gangen når dere kjøper mat? 15 kg.

Er dere fornøyd med fôret? KJEMPEFORNØYD!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor mye betaler dere for maten til hunden deres?

220kr for 20 kilo v&h. Husker ikke prisen på olivers, men rundt 440 for 15 kg tror jeg.

Hvordan merke bruker dere?

Blander vom og hundemat og olivers. Samt annen rå mat som høner, kyllingvinger, fisk, oksehaler osv.

Hvor mye kjøper dere av gangen når dere kjøper mat?

Kjøper ei 20 kg blokk av vom og hundemat og en 15 kg sekk av olivers.

Er dere fornøyd med fôret?

Kjempefornøyd med oliver's, og like fornøyd med v&h så langt(begynte med v&h får 2-3 uker siden).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor mye betaler dere for maten til hunden deres?

540kr eller noe slikt for en 15 kg sekk

Hvordan merke bruker dere?

Royal Canin

Hvor mye kjøper dere av gangen når dere kjøper mat?

Kjøper 2,5 kg pose (kan nesten ikke si sekk)

Er dere fornøyd med fôret?

Absolutt. Litt dyrt, men så har jeg en liten hund som ikke spiser så mye så da går det greit.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå bruker vi noe som heter nutra nuggets,320 kr for 18 kilo. Men hørt veldig mye bra om maxi dog som man kjøper på Rema 1000,det er 80 kroner for 10 kilo. Så det skal vi teste ut. Får jeg større fryser går vi over til vom osv..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi bruker Hill's adult Large breed kjøper fôret i sverige(nordby) så prisen er 479 sek for 15 kg, tillegg så har vi vært heldig å fått 150 kr rabatt på de siste 3 sekkene så da har vi fått dem for 329 S.kr. :icon_redface:

Har brukt foret i ett år kjempe fornøyd!! Har brukt proplan på mine andre hunder ca i 13år, Kjempe fornøyd med fôret men siden jeg har hatt 2 hunder med kreft så byttet jeg fôr bare for å føle meg litt "tryggere"

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor mye betaler dere for maten til hunden deres?

215 for 15 kg

Hvordan merke bruker dere?

Bento Kronen Happy Life Sport

Hvor mye kjøper dere av gangen når dere kjøper mat?

kjøper inn to sekker eller mer...

Er dere fornøyd med fôret?

ja, er fornøyd, billig og greit for, og toya liker det ;) og da skjønner jeg ikke vitsen med å bytte ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor mye betaler dere for maten til hunden deres?

Vi kjøper poser på 2,5 kg når vi kjøper for og da koster det 189 kr.

Hvordan merke bruker dere?

Royal Canin

Hvor mye kjøper dere av gangen når dere kjøper mat?

Hun spiser så lite så vi kjøper bare en pose på 2,5 kg hver gang, butikken ligger rett rundt hjørnet så da er det ikke noe vits i å kjøpe mer.

Er dere fornøyd med fôret?

Tja, vi var fornøyde i begynnelsen fordi avføringen var bedre og hun spiste det opp hver gang, men nå vil hun nesten ikke ha det lenger, så vi vurderer å bytte til vom og hundemat. Synes også prisen på RC er litt høy, men hun trenger ikke så mye så da har det egentlig ikke så mye å si.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor mye betaler dere for maten til hunden deres?

Ingen tingen.

Hvordan merke bruker dere?

Jeg råfôrer.

Hvor mye kjøper dere av gangen når dere kjøper mat?

Kjøper jo ikke,men har altid rundt 20 kilo med forskjellig kjøtt og bein i fryseren.

Er dere fornøyd med fôret?

KJEMPE!!!!!

Kunne ikke vært mer fornøyd,alt er perfekt!!! :);)

Anbefales til alle!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor mye betaler dere for maten til hunden deres?

Jeg betalte nesten 600 kroner for en sekk Hills r/d og en l/d i dag (5kg sekker). Olivers er det vel litt over 400 kroner fritt tilkjørt om jeg ikke husker feil.

Hvordan merke bruker dere?

Olivers adult (Nirm) Hills r/d og l/d (Bogar).

Hvor mye kjøper dere av gangen når dere kjøper mat?

En sekk fra Olivers ad gangen. Bruker litt over 2 mnd på den.

En 5kg sekk av r/d og en av l/d ad gangen. Nesten 3 mnd forbruk. Vanskelig å få tak i 14 kg sekker l/d her i distriktet utrulig nok...

Er dere fornøyd med fôret?

Ja og nei. Jeg skulle ønske jeg slapp disse diettforene da. De gir ufattelig mye avføring, og jeg synes ikke de gir nok til pels, poter og klør. I tillegg så hjelper de han ikke til å gå ned i vekt, trass mosjonering og harde kutt på godisfronten. Men er ikke noe annet valg enn å gi ham det.

Olivers er jeg veldig fornøyd med. Skulle ønske litt fastere avføring, og litt mindre mengder. Men det gir fin pels og hud, og gitt mest mest til klør og labber.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor mye betaler dere for maten til hunden deres?

85kr for 4kg

Hvordan merke bruker dere?

Norwegian Polar

Hvor mye kjøper dere av gangen når dere kjøper mat?

4kg

Er dere fornøyd med fôret?

Ja men jeg ønsker meg fryseboks...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor mye betaler dere for maten til hunden deres?

Er ikke helt sikker, men litt over 500 tror jeg.

Hvordan merke bruker dere?

Hill's

Hvor mye kjøper dere av gangen når dere kjøper mat?

20kg

Er dere fornøyd med fôret?

Fornøyd med fôret, har bra pels og slikt, men er ikke fornøyd med appetitten til Raja.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor mye betaler dere for maten til hunden deres?

599,- koster Aiwa sitt light fôr men vi får 25%avslag

399,- koster foret til japanerene men får også 25%avslag der.

Hvordan merke bruker dere?

Royal Canin

Hvor mye kjøper dere av gangen når dere kjøper mat?

En 15kg sekk til Aiwa og 8kg til de små(siden RC ikke selger større i mini serien).

Er dere fornøyd med fôret?

Jepp kunne ikke vært mere fornøyd! :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for tips!  Det hørtes ut som noen kloke råd. Jeg ser de potensielle ulempene med en stor og sterk hund og en flexline. Kontroll er definitivt øverst på prioriteringslista. Jeg skal definitiv sjekke ut den lina du har linket til👍
    • Flexiline er generelt en dårlig idé, og særlig for en stor og sterk hund. Hvis noen slipper sin hund bort til dere i bånd, kan det fort bli floke og konflikter. Du kan heller ikke slippe båndet hvis noe skjer (hunden setter seg fast, sykkel kommer på tvers mellom dere etc.). Og det er vanskelig å ta hunden inn hvis den er ytterst i båndet, med mindre du har en supersolid innkalling. Kjøp heller en halvlang-line på 5 meter som du kan slippe ut og hanke inn etter behov. Du blir fort vant til å håndtere en kort langline, og mye bedre kontroll på hunden. Du kan slippe den både for å la hunden løpe litt, eller gi den friere bevegelsesrom i møtesituasjoner som ikke kan unngås (både med folk, hunder, sykler...). Du kan også ta et grep midt på båndet uten å svi av deg håndflaten hvis hunden trekker eller bykser avgårde. Vi har hatt disse, og er noe av det vi har tatt vare på etter å mistet hundene, de er supergode: https://dyresjappa.no/Produkt/1/294247/Supergrip-Sporline-5m
    • Hei,  Kjøpte akkurat en flexi classic L. 5m. bånd. Den fungerer helt greit, men vurderer et annet alternativ neste gang jeg kjøper. Det jeg kunne tenke meg er låste posisjoner uten å holde inn knapp i tillegg til et enda mer robust tapebånd og et noe større håndtak. Noen anbefalinger? Jeg har en nokså sterk staff-presa blanding på. 35 kg., som tidvis kan dra noe. Ser nå at jeg skulle flyttet denne til utstyrstråden, men vet ikke om det er mulig.  På forhånd takk for svar😊
    • Ede har endelig lært å sette pris på vanntette potesokker, og vil nå heller gå med enn uten. Trenger ikke bestikke med godis for å få dem på lenger, han husker nå at det er langt mer komfortabelt å gå ut på iskaldt klissvått og ekle grussteiner med dem på enn å gå barbeint.  Han ga uttrykk for å ville ha dem av inne på kjøpesenteret, da han selv la merke til at bakken var tørr, varm og stenfri der inne, men klagde ikke, bare gjorde meg oppmerksom på at han kunne tenkt seg å få de av der inne.  Nytt for dagen var å reise på rullebånd. Det har vi ikke prøvd før. Kunne gått meget bedre. Min feil. Trodde han ville forstå greia og bli med av, men han ble usikker da vi nærmet oss toppen, satte seg tilbake istedenfor å bli med frem, så jeg måtte panikk løfte-dra-heise ham over kanten i en faderlig fart, noe som selvsagt stresset ham. Not a good introduction.  Vi tok samme greia ned også, hvor han var helt kewl med å stå på båndet i bevegelse etter å ha blitt løftet på Ante fare og ble nervøs da han så slutten nærme seg, men virket som han synes det var helt ok å bli hjulpet over kanten med et muntert: "Whoppsie!" og en stor bit Nom Noms trøkket i ansiktet på landing. Han spiste det ivrig, så håper den sammenhengen med rullebåndet ble en sterkere neural pathway.   Videre på miljøtreningslisten har vi rulletrapp.. 😰 Det må gjøres. Rakk ikke øve opp den vanlige trappen i dag, fordi vi hadde ærender, men i morgen har vi ingenting annet å gjøre, så muttern får kle på seg, ta med sitteunderlag, pledd, varm drikke, kanskje niste, just in case, for om det ikke løsner etter noen forsøk med bare de øverste trinnene og gradvis økning, så kan vi sitte i den trappen og henge og ha det dødsens kjedelig til han finner ut at det lønner seg å gå den opp og vi får full fest.  Flashy blinkende helikopter med lyd hadde Mr. T on staircases ingen issues med. Gikk rundt det på baksiden mot veggen og så inn i cockpit og synes ikke det var noe uvanlig med det der.  Har forøvrig passert masse små og større unger også, både inne og ute og han begynner bli kjempeflink til å se, men ikke røre nå, på tross av de mange flørtende blikkene som inviterer til kos og lek.  De minste barna har jeg vært litt nervøs for skal trigge jakt når de plutselig løper, så jeg har vært veldig på alerten, men det eneste som utløste jakt i ham og strammet båndet var en dinglende skulderstropp på en bag. Så ut som en biteleke. Bykset, men fikk ikke nå frem til den. Med unntak av den har han vært eksemplarisk og avbrutt intensjoner om å undersøke andre mennesker på kontaktlyd hver gang jeg så ham vurdere det og var nervøs for et byks mot noen. — Food before Feckers, any day. Noen ganger også mom over nom. Han bryr seg om og tar min veiledning selv når han er mett og ikke vil ha mer. Vi begynner få et bånd utover måltidene 🥳
    • Enig med det over. Lær inn eventuelt en «gå og legg deg» kommando, så du kan avlede med å be hunden å gå og legge seg.  Miljø trene og sosialisere masse så hunden blir godt vant med lyder og folk rundt seg. Men føler det har mye med mentaliteten på hunden og rasen og gjøre. Har du en usikker vokterhund så er det vanskelig å dempe varsling. Har du en trygg vokter så har den høyere terskel for å anse noe som nødvendig å varsle på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...