Gå til innhold
Hundesonen.no

Whippet og DSG i Stavanger/Sandnes-området?


Recommended Posts

Skrevet

Hei,

jeg har endelig bestemt meg for å få min første hund etter mye tenking og vurdering.

Har lest masse, og funnet ut at jeg vil satse på enten Whippet eller DSG. Begge virker som herlige raser som jeg har fått inntrykk av passer godt som førstegangshund.

Jeg tenker at det er vel og bra å lese om rasene, men jeg kunne veldig godt tenkt meg å truffet en av hver før jeg tar valget. Finne ut hvem jeg har best kjemi med :)

Så dersom det er eiere av en av de respektive rasene i Stavanger/Sandnes/jæren området som kunne tenke seg å la meg få møte hunden deres så hadde jeg satt stor pris på det!

Skrevet

Raseklubben til dsg var ihvertfall ganske aktiv en stund. Jeg ser ikke at de har noe info direkte på raseklubbsidene nå, men ta kontakt med dem på www.rdsg.no

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dyrebutikker har som regel dette.  Ville begynt med ørepudderet.  Hvis du har en smal pinsett, kan du bruke det istedenfor veneklemme.
    • Er det det samme hvor jeg kjøper sånn tang? Ja hvis det hjelper så er det verdt det men var redd å kjøpe enda en ting som ikke blir brukt. Hehe😉
    • Ja mente røytefri hund.
    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...