Gå til innhold
Hundesonen.no

Oppdretter av flatcoated retriever.


Malamuten
 Share

Recommended Posts

Noen som har peiling på flat-oppdrettere som kan hive ut noen forslag til hvor man skal begynne å lete om man ønsker en flat som er best mulig egnet til bruks/lydighet? :)

Edit: Ikke at det er det viktigste, men aller helst en oppdretter som har litt å vise til ifht tidligere avkom og bruk. :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har et bra inntrykk av fosliskrenten, men det er egentlig bare basert på en hund. Ellers har jeg sett litt på Engsboda og Gilliam i sverige. Waternuts tror jeg også er bra, men jeg tok kontakt med de en gang og fikk inntrykk av at de bare selger til jaktfolk. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Noen som har peiling på flat-oppdrettere som kan hive ut noen forslag til hvor man skal begynne å lete om man ønsker en flat som er best mulig egnet til bruks/lydighet? :)

Edit: Ikke at det er det viktigste, men aller helst en oppdretter som har litt å vise til ifht tidligere avkom og bruk. :)

Er det eneste ønsker (ja og frisk og rask antar jeg) - men ikke noe annet spesielt?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er det eneste ønsker (ja og frisk og rask antar jeg) - men ikke noe annet spesielt?

ja, frisk og raskt, god mentalitet og gode bruksegenskaper. God drift, god fokus/evne til å håndtere og bruke driftene sine til det man vil og andre ting som skaper en god brukshund.
Lenke til kommentar
Del på andre sider

De to jeg kjenner til er Arminzera og Alamanza, men mine erfaringer med de hundene er ganske gamle nå. Vet ikke om oppdretterene fortsatt er aktive en gang. Arminzeraen jeg kjenner trenes/trente aktivt på jakt, Alamanzaen som redningshund.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
    • Jeg kaster lange blikk på Arrak sine jakker. Har brukt en 100-kroners Didriksons jakke fra Finn denne våren, og bra er det, for den har fått juling. Nå som hopping og biting og riving i klær ser ut til å være en ting i fortiden i nær fremtid.. Noen erfaringer med de?   Edit: advarer også mot Hööks sin jakke. Baklomma har rette kanter og er for smal. Lite plass og ting faller ut. Helt ok budsjettjakke, men har en råd til bedre, kjøp bedre. 
    • Henger meg på pinewood! Jeg har hatt herre/unisex vest og den passet meg godt i bredde. Ble dessverre litt for lang eneste så var uheldig å ødela glidelåsen og sømmen på en lomme i ett fall. Foreløpig eneste minuset med den er at den blir litt tung om man er ute i heftig regn.  Fikk sommerversjonen til pinewood i erstatning fra widforss og den bruker jeg hele tiden. Store gode lommer som rommer masse! ikke opplevd å miste noe utav, og i konkurranse setting så skal det ganske mye til for at leker ligger synlig for dommer også. Så sånn teknisk disk som det skal det godt gjøres at skjer også.    Har også en IQ Dogsport multifunctional jakke jeg bruker på vinteren og jeg elsker den!! Liker spesielt godt at det er linere til lommene så man kan vaske dem ofte om man bruker litt grisete godbiter. Ikke fult så dyp lomme bak som pinewood, men ok nok. 😊    Har også en eldre CRW vest fra hooks og den er jeg ikke så fan av. For små lommer og for lett å miste ting utav. Fordelen er stofftypen som ikke tar til seg så mye vann i regnvær. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...