Gå til innhold
Hundesonen.no

Rå fisk, igjen:)


Recommended Posts

hei, har vert på fisketur og fått litt makrell. Jeg har har ikke sløyet fisken og hevet den rett i fryseren. Spørsmålet er: er det mulig å ta hele fisken opp fra frys med innvoller og bein å hive den i en foodprosessor og gi til hunden med hode og alt? Har jo lest at folk gir hele fiske til hunden når de er på tur og dette er jeg ikke selv redd for men jbikkja mi er litt skeptisk til en hel fisk. Tanken min bar om beina kunne bli kappet opp til små skarpe bein i en foodprosessor?

Og igjen men innvoller osv. Har dette noe å si eller bør jeg fjerne det?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg fjerner innvollene men gir resten. Kan være litt ting inni der som både lukter og smaker litt ekkelt. Hvis du knuser alt i maskinen vil jo det spre seg ut i alt kjøttet også ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Opplevde at gamle hunden vår kunne bli dårlig i magen av hel, usløyet fisk. Så vi sløyet den før hun fikk den. Men hode og bein knasket hun i seg. :)

Hun elsket fisk, og har til og med kastet i seg fisk med krok på... gikk heldigvis bra, fikk dratt ut både fisk og krok før det var for seint :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takker for svar, da blir det å sløye fisken før hun får den. Men dere mener det er safe å hive hele fisken i blender/foodprosessor å servere? Slik jeg beskrev ovenfør at beina kan bli kuttet opp i små skarpe bein som kan være farlige for hunden?

Når mine har fått fisk har de fått den som den er, uten annen behandling enn å ta ut innmaten. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Yellow

Takker for svar, da blir det å sløye fisken før hun får den. Men dere mener det er safe å hive hele fisken i blender/foodprosessor å servere? Slik jeg beskrev ovenfør at beina kan bli kuttet opp i små skarpe bein som kan være farlige for hunden?

Hvorfor ikke dele opp i biter med kniv om du ikke vil gi den hel/halv? :) Men bare kjør på, rå fiskebein er myke og tøyelige greier.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fiskebein blir ikke spesielt skarpe før de varmebehandla (og selv da er de ikke så ille som en del annet).

Jeg gir fisk i hele stykker, virker som om hunder i likhet med folk liker å få litt variasjon i hvordan de spiser ting, om de har mulighet, og at ikke alt bare er "grøt".

Fiskehoder har gitt enkelt hunder litt problemer med magen, om den er sart fra før av. Ikke noe farlig, bare illeluktende fising :x

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...