Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Vår nydelige golden retriever valp er født med en intrahepatic levershunt - dvs en stor shunt inne i leveren som gjør at leveren ikke får renset blodet (kort fortalt!)

Vi fikk egentlig beskjed om at det ikke var håp og at vi kunne medisinere han men at det ikke var snilt over tid. Men født sta så nektet jeg å gå med på avlivning til vi hadde sjekket alle muligheter. Jeg leste og leste på nettet og det var ikke akkuratt lystig. Lang historie kort - med litt flaks fant vi en veterinær/kirurg som kunne hjelpe, vi måtte kjøre valpen vår til England (Bristol) hvor han ble operert. Der har de mye erfaring med denne type shunter. vår valp er nyoperert og blid og fornøyd! Ingen anfall, god appetitt, sosial og aktiv! :-) han skal begynne med nedtrapping av medisiner og komme seg over på normalt for snart :-D

Jeg skriver dette fordi jeg håper at noen andre googler litt før de tar veterinærens mørke dom til seg. Det er håp, og ja det høres kanskje helt galskap ut å kjøre til England men det tok nå bare 2 dager og var verdt det. Prisen var 3500 pund totalt for alt. Agria nekter å dekke dette men heldigvis har oppdretter en "skjult feil"-forsikring som gir oss kjøpsummen tilbake. Men uansett - verdt hver eneste krone! Valpen vår skal i hvertfall leve mange år til!

  • Like 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...