Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Vår nydelige golden retriever valp er født med en intrahepatic levershunt - dvs en stor shunt inne i leveren som gjør at leveren ikke får renset blodet (kort fortalt!)

Vi fikk egentlig beskjed om at det ikke var håp og at vi kunne medisinere han men at det ikke var snilt over tid. Men født sta så nektet jeg å gå med på avlivning til vi hadde sjekket alle muligheter. Jeg leste og leste på nettet og det var ikke akkuratt lystig. Lang historie kort - med litt flaks fant vi en veterinær/kirurg som kunne hjelpe, vi måtte kjøre valpen vår til England (Bristol) hvor han ble operert. Der har de mye erfaring med denne type shunter. vår valp er nyoperert og blid og fornøyd! Ingen anfall, god appetitt, sosial og aktiv! :-) han skal begynne med nedtrapping av medisiner og komme seg over på normalt for snart :-D

Jeg skriver dette fordi jeg håper at noen andre googler litt før de tar veterinærens mørke dom til seg. Det er håp, og ja det høres kanskje helt galskap ut å kjøre til England men det tok nå bare 2 dager og var verdt det. Prisen var 3500 pund totalt for alt. Agria nekter å dekke dette men heldigvis har oppdretter en "skjult feil"-forsikring som gir oss kjøpsummen tilbake. Men uansett - verdt hver eneste krone! Valpen vår skal i hvertfall leve mange år til!

  • Like 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...