Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg vurderer å prøve Norwegian Polar hundemat til min kjære Flex. Jeg brukte V&<h til min forrige hund, men synes dette var klissete, blodig og luktet vondt. Har forstått at NP ikke er fullt så "grisete", lukter mindre og er mer holdbart i kjøleskap.

Men: Hvor får jeg kjøpt det i Bergen? Har forsøkt å søke på Google, men synes ikke jeg finner ut av det...

Tusen hjertlig takk for hjelpen! :)

Guest lijenta
Skrevet

Jo, så først på den siden, men fant ingen lenker der (er blind og lenkene har ingen tekst). Kan du gi meg en direktelenke til forhandlere? :)

Desverre så går ikke det. Forhandlere står det i det røde feltet på venstre side. Finner du det ikke så ring 33 05 01 27 det er tlf nr til NP

Skrevet

Spurt om de kan ta inn for deg på nærmeste dyrebutikk?

Jeg kan høre på Midtun Zoo. Det er Bergens største dyrebutikk og bør være interessert i å tilby andre kunder. Så på nettsiden deres og der listet de kun opp tørrfôr, men jeg har kjøpt V&H der tidligere, så mulig de har NP der også. Skal ta en telefon jeg :)

Tusen takk for hjelpen alle sammen! :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...