Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 55
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Blir nok lettere med soft touch, men ikke noe merkbart tungt med zero shock heller:) beklager sent svar, butikken har blitt veldig populær så vi pakker masse:)

Hei! Vi skal få tatt bilder å sendt til deg:) Send oss en mail på kontakt at hundebutikk1.no ( [email protected] ) slik at jeg kan svare deg på den. Har bare 64 cm sort zero shock nå så håper de

Vi har lyst gi alle som er medlem på hundesonen 20% rabatt på www.hundebutikk1.no Bruk koden "hundesonen" i kassen Husk at vi også har gratis frakt! Koden fungerer tom søndag.

Posted Images

Skrevet

Hvor langt er det lengste zero shock båndet? Jeg har ett, og det er så godt å holde i, ser bra ut og, men alt for kort til annet enn turer i gågata. .. skulle gjerne hatt ett som var iallefall 1.50 cm

Skrevet

Hei Margrete! EzyDog Checkmate er nok det du ser etter. Ta en titt på katalogen her: http://www.ezydog.com.au/templates/__custom/ez-images/catalogue_web.pdf

Vi har så og single typene av Checkmate på lager, men betalingslønsingen er ikke oppe å går før om 3 uker. Vi kan sende mot forhåndsbetaling. Ta kontakt hvis noe faller i smak:)

Jepp ... men de hadde ikke noe padding og da sliter de på pelsen til mine. Så da "slipper" jeg å kjøpe ...

Skrevet

Jeg synes joggebåndet som kan festes rundt livet mitt ser veldig bra ut! Men, jeg har to hunder som jeg vil ha separate bånd til. Er det mulig å feste et bånd til på de sånn at det ene båndet går rundt livet mitt og ned til hund en, mens båndet til hund to går ut fra dette i livet mitt?

Håper du skjønner hva jeg tenker på, har lett etter dette lenge. Vil ikke ha joggebelte, men kun et bånd i livet som har to enkle bånd ut til hver hund.

Guest lijenta
Skrevet

Jeg synes joggebåndet som kan festes rundt livet mitt ser veldig bra ut! Men, jeg har to hunder som jeg vil ha separate bånd til. Er det mulig å feste et bånd til på de sånn at det ene båndet går rundt livet mitt og ned til hund en, mens båndet til hund to går ut fra dette i livet mitt?

Håper du skjønner hva jeg tenker på, har lett etter dette lenge. Vil ikke ha joggebelte, men kun et bånd i livet som har to enkle bånd ut til hver hund.

med hoftebelte så har jeg hatt oppi tre hunder men bandene vil tvinne seg rundt hverandre. Så hvis du får tak i noen svirvel aktig å feste i så skal det gå uten tvinning

Skrevet

med hoftebelte så har jeg hatt oppi tre hunder men bandene vil tvinne seg rundt hverandre. Så hvis du får tak i noen svirvel aktig å feste i så skal det gå uten tvinning

De løper på hver sin faste side, så det er ikke noe problem, men jeg synes et magebelte blir for tykt og varmt når jeg jogger. Har et baggenbelte jeg bruker til vanlig. :) Jeg ser etter et som er som er bånd jeg tar rundt livet. Har et billig et fra ebay nå som fungerer helt ok en skulle gjerne hatt med litt demping. :)

Jeg ser etter noe lignende som beltet under bare at jeg kan ha på to bånd av lik type og lengde i stedet for ett. :)post-1091-1438280249,1121_thumb.png

Skrevet

Hei Simira! Vi venter bare på kort løsning fra DIBS nå, så 1-3 uker:)

I mellomtiden kan du ta en titt her: http://issuu.com/ezydog/docs/ezydog_worldwide Vi fører så og si alt de har, i alle størrelser og farger.

Vi skaffer også Red Dingo ID brikker http://reddingo.com/products/tags/

Alle typene:)

Hvis noen skulle ønske kjøpe noe før vi åpner så kan vi legge inn ordre manuelt.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...