Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Min eldste hund har alltid hatt høy terskel for lyd. Nå har jeg fått en valp som sannsynligvis kommer til å ha mye mer lyd. Når de leker sammen bjeffer valpen mye selvom Aïda ikke lager lyd. Jeg er litt usikker på hvordan jeg skal gå frem for å stoppe bjeffingen? Jeg prøver å avbryte henne når hun hun gjør det enten ved å avlede oppmerksomheten eller si rolig nei.

Siden jeg vet at det er lyd i valpen kommer jeg ikke til å oppmuntre lyd i hverdagen. Noen som har noen gode tips på å begrense bjeffing under lek?

Skrevet

Time-out eller et hold kjeft på bråkmakeren i huset her :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Men hvordan lære inn hold kjeft? Har ikke hatt det behovet på eldste :)

Sent fra min SM-G850F via Tapatalk

Skrevet

Men hvordan lære inn hold kjeft? Har ikke hatt det behovet på eldste :)

Sent fra min SM-G850F via Tapatalk

Ved hjelp av vannpistol feks..

Mine hunder bjeffer som regel av iver, i alle fall så små. Konsekvensen for at de bjeffer blir noe kjedelig.. Enten en vannsprut eller at leken stoppes.. Ingen av mine voksne fortsetter å leke, som oftest, hvis jeg ber de om å komme til meg.. Så det blir ikke kult for valpen da..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Min valp fikk timeout i annet rom hver gang han begynte å bjeffe på den andre hunden min - repeter repeter repeter :) fungerte på min heldigvis men han er fortsatt ei bråkebøtte ;):)

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Skrevet

Da min hund var ung og veldig ivrig i lek, da var det ofte voldsom til bjeffing. Avbrøt leken straks. Aldri kjeft eller (positiv) straff, men roet derimot bikkja ned. Fant grensene og prøvde å spille på lag med de. Etter en del repetisjoner, gikk det seg så fint til. Med alle år som har gått siden, kan jeg trygt konkludere med at det var verdt innsatsen.

Skrevet

Ved hjelp av vannpistol feks..

Mine hunder bjeffer som regel av iver, i alle fall så små. Konsekvensen for at de bjeffer blir noe kjedelig.. Enten en vannsprut eller at leken stoppes.. Ingen av mine voksne fortsetter å leke, som oftest, hvis jeg ber de om å komme til meg.. Så det blir ikke kult for valpen da..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja er sånn jeg føler det er her og, de leker jo og har det gøy. Så da får jeg bare avbryte.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Interessant undersøkelse. Jeg lurer litt på hvor relevant spørsmål om kjønn er. Og er det uinteressant med folk som ikke eier hund per i dag, men kanskje passer, har hatt, skal ha osv?
    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...