Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg ville nok heller satset på Andis eller Oster siden du skal klippe en såpass stor hund, men det er personlig preferanser. En mindre maskin tar lengre tid og blir fortere varm.

Forskjellen på Andis og Oster er ikke veldig store, Andisen kan få varme skjær, det er viktig å bruke kjølespray eller bytte skjær ofte, mens Osteren kan bli varm å holde i. Jeg vet ikke hvor varm en ny Oster blir, det var et problem før som jeg mener det er tatt tak i.

Ellers er Andisen mindre å holde - denne er veldig bra og litt billigere enn super 2 speed. Osteren er større i hånden og er litt kraftigere enn Andisen, den jeg linket til er en veldig bra maskin.

Dette med flere settinger ifht fart er ikke så nødvendig, de færreste bruker hurtigsettingen uansett.

Skrevet

Den jeg linket til er også en Oster, og blir ikke raskere varm enn min andis i alle fall. Men man har færre valg av skjær og ledning (som var årsaken til at jeg byttet den ut). Mulig @Vims bruker den enda?

Skrevet

Den jeg linket til er også en Oster, og blir ikke raskere varm enn min andis i alle fall. Men man har færre valg av skjær og ledning (som var årsaken til at jeg byttet den ut). Mulig @Vims bruker den enda?

Den døde dessverre seint i vinter, men den var vel ganske godt brukt også. :) Var godt fornøyd med den fram til da, i hvert fall.

Skrevet

Jeg kan anbefale Andis acg 2 speed jeg også. Jeg har klippet ned Chess mange ganger med min. Man må ha såpass med motor for å greie en hel, stor hund. Dessuten holder de i mange år om man er litt flink til å ta vare på dem. For meg blir oster for stor og klumpete å holde i, så jeg forettekker Andis.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...