Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Diesel er en engelsk bulldog på litt over 1år. Han kom til oss når han var 10 uker gammel. Diesel er en godgutt uten like som elsker alt av mennesker, skal helst sitte oppå deg og kose HELE tiden :lol:

Han er kanskje ikke som bulldogger flest da han er veldig aktiv og med på alt. Ingen utfordring er for stor. Han holder lett følge med resten av flokken som består av en engelsk mastiff, en sheltie og to alaska huskyer. Ikke noe lat bulle dette B)

Diesel har også gått valpekurs, hvor han gjorde det veldig bra. Han har fin kontakt, lineføringa var kanon og vi ble anbefalt å gå lydighet. Noe vi absolutt skal prøve oss på ;)

Han skal også på sin første utstilling nå i august på Nesbyen. Det kan bli spennende med en bullegutt på 25kg som elsker alt å alle og som helst bare vil ha kos. Men vi øver og øver å satser på at det går fint :P

Slenger med noen bilder av godgutten B)

;)

post-15160-1436547865,1181_thumb.jpg

Kjekkas B)

post-15160-1436547883,4688_thumb.jpg

Kos på telttur

post-15160-1436547952,1357_thumb.jpg

Baby Diesel

post-15160-1436548170,1559_thumb.jpg

Ut på tur aldri sur :) :)

post-15160-1436549063,405_thumb.jpg

Sent fra min SM-G900F via Tapatalk

  • Like 3
  • 1 month later...
Skrevet

Påtide med en liten oppdatering. Diesel var på sin første utstilling 2.august og det gikk overraskende bra, han gikk fint, sto pent men ble litt ivrig når dommeren skulle se på tenner. Men det er bare noe å øve på så blir det nok bedre ;) Han ble 2BHJK med excellent så er fornøyd med det :) Ellers så er det ganske varmt oppi dalen her så det går stortsett i korte turer til elva hvor vi bader eller herjing i hagen hvor hundene har basseng så de kan kjøle seg ned B) Slenger med litt bilder :lol::lol: Flink kar på utstilling ^_^ post-15160-1439659478,9736_thumb.jpg post-15160-1439659503,9065_thumb.jpg Klar for å bade litt B) post-15160-1439659559,6384_thumb.jpg Ut på tur :Ppost-15160-1439659621,5391_thumb.jpg post-15160-1439659749,7835_thumb.jpg post-15160-1439659656,4537_thumb.jpg Diesel og bf'en Harley, veldig gøy med pinne B)B) post-15160-1439659671,6654_thumb.jpg Sent fra min SM-G900F via Tapatalk

post-15160-1439659590,5256_thumb.jpg

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...