Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Synte hun lager er så kule, men jeg lurer på tre ting:

Er de veldig stive? Jeg tenker siden det tøyet ser nesten ut som "voksduk" hvis dere skjønner hva jeg mener?

Slites teksten og/eller figurene fort av?

Og er halsbåndene tunge?

Tar hun lang tid på å lage og sende, vet det kommer ann på hvor mye hun har å gjøre, men tenkte deres erfaringer generelt :)

Bilder av deres bånd er alltid gøy å se på :)

Skrevet

Akkurat nå har det vært veldig mye tull fra henne da. Hvis du går inn på facebooksiden hennes ser du at det har vært tull med bestillinger og leveranser siden i mars/april. Masse sure folk... Jeg bestilte et halsbånd i april, som ikke har kommet enda. Hun svarer ikke på mail eller andre kontaktforsøk, men det er stadig vekk folk som får halsbånd så det er tydelig at hun fremdeles jobber med å få levert de som er bestilt. Det har vært stengt for nye bestillinger lenge, og i følge hjemmesiden er det sånn at alle som har bestilt skal være ferdige og i posten nå. Vi får se.

Forøvrig syns jeg ikke halsbåndene er stive, jeg har sett noen i hundeklubben sine -de er typisk til større hunder så jeg er spent på om det virker stivt og hardt når jeg (kanskje) får til min lille hund. Teksten osv virker og slitesterk, jeg har sett ganske gamle halsbånd som fremdeles er fine.

Skrevet

Ja, jeg skjønte det slik at det har vært endel kaos pga en symaskin?

Men, samme hva så bør hun svare på henvendelser hun får fra kundene sine.

Jeg skal ikke ha noe enda, tenkte bare å spørre om andres erfaringer :)

Skrevet

Jeg har bare gode erfaringer, men nå har ikke jeg bestilt noe fra henne på minst ett år. Båndene er ikke stive, de oppleves som slitesterke og robuste. Jeg vaska alle Minx-halsbåndene på 40 grader i går, og teksten har ikke falt av, ikke engang de med filt som er limt på. Jeg har mange varianter, med fleece, stoff med voksduk på, glitter-, filt- og "gummi"-tekst, og er like fornøyd med alle sammen. :)

Men sjøl ikke jeg synes at det er verdt å handle fra noen som ikke klarer å kommunisere med kundene sine.

Skrevet

Jeg har bare gode erfaringer, men nå har ikke jeg bestilt noe fra henne på minst ett år. Båndene er ikke stive, de oppleves som slitesterke og robuste. Jeg vaska alle Minx-halsbåndene på 40 grader i går, og teksten har ikke falt av, ikke engang de med filt som er limt på. Jeg har mange varianter, med fleece, stoff med voksduk på, glitter-, filt- og "gummi"-tekst, og er like fornøyd med alle sammen. :)

Men sjøl ikke jeg synes at det er verdt å handle fra noen som ikke klarer å kommunisere med kundene sine.

Bra du kommenterte, jeg ser på deg som "Minx halsbånd dronninga" :)

Jeg må uansett vente, jeg har jo ikke hund akkurat nå, så jeg sitter og surfer igjennom masse sider med utstyr og drømmer meg helt bort :D

Skrevet

Har et halsbånd som er 6-7 år nå. Selv om det er mye brukt er det like fint enda. Synes det er noe stivt og tungt i forhold til andre halsbånd. Har varianten med voksduk.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...