Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei.

Jeg har en 4 mnd. gammel valp som generelt er glad i vann. Men den siste uken har hun slukt vannskålen. Jeg er veldig klar over at kanskje varmen har noe å si, men hun har i dag drukket 2 liter på 6 timer, og i dag er en vanlig dag med en temperatur på 20 grader med mye kald vind (hun er inne hvor det ikke er varmt). Hun gir ikke utrykk for at det er varmt, verken med høyere puls, pusting og pesing. Og hun har heller ikke vært aktiv den siste uken pga. en strekk i en lårmuskel.

Er det normalt for en polarhund å drikke så mye vann på denne årstiden? eller burde jeg kontakte dyrlegen for en sjekk?

Håper det er noen her ute som har noen erfaringer om dette, og kan berolige en liten sykepleier som muligens bekymrer seg litt for mye :)

Skrevet

Man regner ett vanninntak på 100 ml/kg/dag som normalt, noe høyere kan kanskje forventes på valper (du skriver ikke hvor tung valpen din er men 2 liter på 6 timer høres kanskje litt i overkant ut). I og med at du skriver at dette har kommet plutselig så ville jeg kanskje vært litt påpasselig.

Skrevet

Takk for svar :) Hun veier nesten 10 kg. Så da drikker hun langt over det som er vanlig for en dag :S uvi har jeg faktisk ikke tenkt over at hun har, at det kan være grunnen til at hun drikker mye, så vi får kanskje sjekke det opp i morgen ;) Takk igjen for tips, hun er min første hund så jeg har mye jeg skal lære!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...