Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
On 12.11.2017 at 1:14 PM, Frida og fuglehundene said:

Drar opp denne litt igjen jeg. Hva slags bunn er lurt å ha i Kelaburet (metall/treverk)?

Har tre-bunn. Nå er buret mitt bare 6 måneder gammelt, men bunnplate ser helt ny og strøken ut. Har en sånn sklimatte nederst, og dobbelt vetbed over nå på vintere. På sommeren har jeg en sånn baderomsmatte fra IKEA over sklimatta, trekker til deg fuktighet. Fungerer veldig fint :) 

  • Like 1
Skrevet

Eg har hatt ett kelabur i 3 år nå, som har fått gjennomgått litt av hvert med våte hunder (umulig å gå ut uten at de blir våte her), hunder som har tisset og spydd og hatt diare i buret og som da har ført til at eg har dynket buret i grønnsåpevann og rent vann til å skylle med etterpå. Eg har en gammel jævel med verdens sarteste mage, som spiser A L T han finner ute, så forannevnte har skjedd så alt for mange ganger :| Bunnen, som er av tre, ser helt fin ut fremdeles. og viser ingen tegn til at det er på tide å skifte ut. Eg har ikke lakket den heller.

  • Like 1
Skrevet

Nå er det vel ikke akkurat sponplate han bruker i bunnen av burene, men mer en tykk finérplate. Jeg har hatt mine bur i rundt 3 år tror jeg? Det er ingen rust og plata i bunnen ser helt fin ut, selv etter å ha opplevd diverse vannskåler som har veltet og våte hunder som har ligget der i kortere eller lengre perioder. Jeg har heller ikke noe vannavstøtende underlag (det graver de uansett vekk, disse bikkjekreka), så bunnplata blir jo ofte eksponert for litt våte hunder, men det ser ut til å gå helt fint enn så lenge. 

  • Like 2
Skrevet

Eldste mitt er vel 10 år nå, treplata er like fin :) Nå har jeg korthåra hunder og bruker vetbed i bunn. Men vannskåler har tippet både titt og ofte :P

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet
31 minutter siden, Frida og fuglehundene skrev:

Da har jeg bestilt (ble forresten treplate, jeg stoler på sonenfolket ;)). Men han er elendig på å svare på spm, så jeg spør bare her. Sender han faktura per email eller post, eller hvordan har dere gjort det med betaling?

Han foretrekker kontant ved henting. Hvis han sender det pr post så vet jeg ikke, men jeg overførte da til hans kontonummer (Hentet det egentlig, men da passet det ikke bilen så da måtte det sendes seinere) 

Skrevet
Akkurat nå, Ozzy skrev:

Han foretrekker kontant ved henting. Hvis han sender det pr post så vet jeg ikke, men jeg overførte da til hans kontonummer. 

Han sender :) Han svarte ikke på spm, sa bare at bestilling var mottatt og leveringstid på ei uke, hehe :)

 

Han syntes forøvrig jeg sendte en lang mail med mye informasjon, men jeg synes det er litt greit å få alt riktig jeg da, når jeg skal ha to forskjellige bur som skal passe på to forskjellige steder i bilen :P

Skrevet
Akkurat nå, Frida og fuglehundene skrev:

Han sender :) Han svarte ikke på spm, sa bare at bestilling var mottatt og leveringstid på ei uke, hehe :)

 

Han syntes forøvrig jeg sendte en lang mail med mye informasjon, men jeg synes det er litt greit å få alt riktig jeg da, når jeg skal ha to forskjellige bur som skal passe på to forskjellige steder i bilen :P

Han er ikke så glad i mail og sms :lol: Eldre mann :)

Skrevet
1 time siden, Frida og fuglehundene skrev:

Da har jeg bestilt (ble forresten treplate, jeg stoler på sonenfolket ;)). Men han er elendig på å svare på spm, så jeg spør bare her. Sender han faktura per email eller post, eller hvordan har dere gjort det med betaling?

Jeg betalte vel oppkrav når jeg hentet det, men jeg fikk det sendt med posten. Plutselig fikk jeg nare hentelapp:lol:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...