Gå til innhold
Hundesonen.no

Da har valpene vært hos dyrelegen!


Lazita

Recommended Posts

nå har alle fått 1 vaksine 1 microchipp og 1 helseattest hver.

av 5 hannvalper så hadde altså 4 av dem begge testikklene på plass og den siste hadde den i lysken og dyrelegen sa at der var de bare snakk om tid for hun kunne dra den frem(men den gikk tilbake av seg selv) så hun mente at den nokk ville komme etterhvert.

ingen med navlebrokk og alle med bra bitt så hun var kjempefornøyd med valpene hun.

hun fant ignen tegne til noe arvelige feil eller noe slikt så det er jo helt topp(fikk til og med sett at de hadde bra avføring, det var noen som fant ut at de måtte bæsje der inne hos henne :) ).

Så jeg må si jeg er fornøyd med kullet ja

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er de 8 uker alt nå?

Må jammen si at tiden har gått fort. :)

Flott at alle var friske og fine da.

Robin hadde heller ikke stenene sine når jeg hentet han for en uke siden, men i dag har den ene stenen kommet på plass og den andre er på god vei. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så flott at de er friske som fisker!! :)

har du satt inn annonse i avisen her nede? ( vet om hvertfall et par som kunne tenkt seg japaner her nede...)

(nede= stavanger område)

bar gi dem nr mitt da hvis du vet hvem, det står på hjemmesiden min.

:D

har allarede 2 som skal den veien og en som skal til kristiandsand :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

er vi heldig nå så har vi bare en ledig valp, onsdag kommer det en fra østlandet for å hente også har vi fått enda en kjøper fra stavanger som var innteresert. :D så da er det bare 1 gutt igjen.

Det verste var vell han fyren som ringte tidligere i dag og prøvde å prute på valpene :D jeg bare sa at det blir helt uaktuelt(det får no være grenser :) , synes ikke 8000,- er mye for en valp med alle papirer i orden for å være helt ærlig <_< )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det verste var vell han fyren som ringte tidligere i dag og prøvde å prute på valpene :) jeg bare sa at det blir helt uaktuelt(det får no være grenser :D , synes ikke 8000,- er mye for en valp med alle papirer i orden for å være helt ærlig <_< )

Nei, det synd jeg absolutt ikke. De fleste raser koster jo mer enn 8000 og nå.

Er 8000 anbefalt valpepris på Japanere eller?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei, det synd jeg absolutt ikke. De fleste raser koster jo mer enn 8000 og nå.

Er 8000 anbefalt valpepris på Japanere eller?

vell den støste oppdretteren på rasen har nettopp satt prisen opp til 8500,- så ja det er normal pris :) , det har sine grunner til at jeg reagerer på folk som ikke har drevet lenge med rasen som tar 9000,- for valpene. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

åh, jeg vil såå gjerne ha valp fra deg! men må nok vente med valpekjøp til sensommer/høst uansett rase.. gratulerer så mye med flott dyrlege resultat!!

ååå då skal kanskje Småen ha valper(beste utstillings hunden vår vet du) men bare kanskje :):D .

Det har kommet så mangen nye som avler på rasen som ikke har så mye peiling på dem så jeg vurdere å vente en stund, men har en hannhund for hånd som jeg skal sjekke om kan passe(stamtavlen passer altså) men jeg skal se på hunden før jeg bestemmer meg også er han veldig gammel.

så om jeg skal bruke han så må det neste skje i løpet av året og blir det valper så skal eierne ha en valp etter han.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Med straff mener jeg noe som avbryter og på sikt reduserer den uønskede adferden. Hva det er og hvor hard straffen er vil selvsagt avhenge av hund og situasjon. For mitt eget vedkommende er det i en del tilfeller nok med et bestemt "nei" for å avbryte stirringen. Men det er jo per def straff det også. Ja, leash-pop kan funke på noen hunder, men i slike situasjoner er min erfaring at man også bør være litt forsiktig med det, da leash-pop faktisk også kan trigge utagering.   Ja, enig i det du sier om å bruke metode som kan utvikle stress ved passering. Det er også noe av grunnen til at jeg bruker motbetinging når avstanden er stor nok. Jeg har forøvrig god erfaring med å benytte motbetinging på langt mindre avstand etter å ha straffet tidligere. Dermed unngår man også stress og at hunden assosierer motgående hunder med noe negativt.   PS! Veldig bra jobbet at det har funket for deg kun med motbetinging.
    • Jeg tenker det kommer an på hunden. ..og hva du mener med straff. Er det en innarbeidet lyd som indikerer avbryt, ellers..? Hva ellers?  Fra YouTube ser det ut som såkalt "leash pop" fungerer på mange hunder. Det finnes jo mange grader av det, det trenger ikke være så kraftig at det gjør vondt, og det kan fungere som Caesar Millans: "Tssscht!" for å få kontakt på en måte som ikke fungerer som belønningsmarkør, men advarsel om at nå blir jeg sur og det blir kjip stemning her? Mange hunder tar det til seg at fører er misfornøyd. Mer interessant å gjøre fører happy. Så er det andre hunder som ikke kunne brydd seg mindre om det.  Personlig er jeg skeptisk til å gjøre noe hunden kan utvikle stress ifbm passeringer av. Motbetinging har alltid fungert for meg, men det kan som du sier ta tid, og jeg vet om TO meget erfarne som ikke har lykkes med den metoden på sine hunder selv etter to år med konsekvent trening, så 🤷🏼‍♀️ Privattimer med erfaren instruktør?    Edit: Av alternativ adferd virker sitt litt kjedelig. Hvor mye begeistring og belønning er hunden vant med at en plain sitt utløser? Jobbe den opp litt om det har gått rutine i den?
    • Hei! Slik jeg ser det er det i hovedsak tre metoder hvis man har passeringsproblemer: 1) motbetinging/sladring, 2) alternativ adferd (f eks sitt eller fot), 3) straffe uønsket adferd (f eks straffe/avbryte stirring, da det gjerne er steget før utagering). 2) og 3) kan selvsagt overlappe, f eks om man vil kreve en alternativ adferd. Men så til spørsmålet: Er motbetinging uforenlig med å straffe uønsket adferd? I utgangspunktet skjønner jeg at man vil svare at metodene er helt uforenlige. Jeg mener at motbetinging i utgangspunktet er en fantastisk metode, uten risikoen for uønskede "bivirkninger" hvis det gjøres riktig. Problemet med motbetinging er at det tar lang tid å komme i mål og i hverdagen vil man gjerne, selvsagt litt avhengig av hvor man bor, møte en hund som er så nær at motbetinging ikke funker. I disse tilfellene vil jeg heller avbryte/straffe stirring for å være i forkant, og så kreve at hunden min følger meg forbi, og deretter belønne rett adferd når fokuset er på meg. Dette kan virke som nærmest det motsatte av motbetinging, men det er stor forskjell på å se/registrere den andre hunden og å stirre på den. Når avstanden er stor nok vil jeg imidlertid benytte motbetinging for å passere. Tenker dere at jeg kombinerer metoder som er uforenlige? Burde jeg heller bruke kun én av dem?
    • En han. Har merket meg at andelen testosteron på kurs og trening er påfallende mye lavere enn østrogen. Ofte er det eneste testosteronet til stede i følge med sin mykere halvdel, som har dratt dem dit. Resten av testosteronet kom ferdig utlært og er ute med hundene løse i parken, hilser på fremmede i bånd, og deler villig sin ekspertise med random damer som antakelig ikke kan like mye om hund som dem selv.  #notallmen men når den taggen føles nødvendig..
    • Jeg er ute og går tur med hunden min i belte. Det er mellom 2-3 m. langt og gjør at jeg har god kontroll på henne. Hun går stort sett fint og rolig ved siden av meg. Hun kan trekke litt i begynnelsen da hun har høy energi, men ellers rolig og fint kroppspråk.  Jeg ser en fyr som kjører sikk sakk i veien på skateboard med en bulldog/boxer. Hunden stopper opp og bjeffer på min. Som den ansvarlige hundeeieren jeg er går jeg inn en sidevei for å vente på at de passerer på hovedveien. "Er hun ikke gira?" "Er det tispe?" "Dette er gutt. Han er ikke farlig?" Han spør igjen to ganger om hun ikke er gira. Jeg har sagt at hundene har møtt hverandre før og det ikke er en god match og at avstand over greit.  Hundene er tydelig usikre på hverandre og viser det gjennom kroppsspråket sitt. Dette er ikke situasjonen for å hilse. Begge hundene er i bånd. Det var forøvrig flere mennesker rundt og en vei det også ferdes mye biler fra folkene som bor der. Hvorfor så vanskelig å lese situasjonen? Eller ser jeg flere som går tur og snakker i mobil, eller med headset som stenger ute lyd og er i egen verden. Det mest frustrerende er kanskje de som snakker i tlf. som stopper midt i veien (som forøvrig er trang) med hunden sin slik at du bare må vente på at de ser deg og dere blir enige på en eller annen klønete måte om hvordan passeringen blir.  For egen og andre sin del forsøker jeg å være oppmerksom på både egen hund og omgivelser på tur. Da blir det hyggeligere og enklere for alle andre.  Sånn, det var dagens utblåsing for egen del. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...