Gå til innhold
Hundesonen.no

Spesialutstilling "De Nationale" i Nederland


jaktlykke
 Share

Recommended Posts

Storm og Amigo deltok på "De Nationale" i Zwolle, Nederland i helgen. Det er en diger spesialutstilling for de nederlandske rasene og stabijhoun var desidert størst i antall deltakende hunder med hele 102 stykker.

Storm deltok i åpen klasse med 24 deltakere. Det var mange flotte hanner med og Storm skilte seg ut med at han var tynnere enn dem og mer pelsløs :) Så resultatet for hans del ble good. Litt skuffende men jeg vet at han vil komme etterhvert som han "setter seg" mer i kroppen".

IMG_4160_zpsmrammayx.jpg

“Vakkert hode og uttrykk. Gode øyne. Gode ører. Kunne ha bedre vinkler foran og lengre overarm. Underbenet er ikke i samsvar med avstands manke/albue. Tilstrekkelig brystdybde og brystbeinet bør utvides ytterligere. Er mye luft under? Gode bakbein. God pels. Passende ben og poter. Beveger seg noe løst forover. Bærer sin hale stolt”.

I Amigo sin klasse var det fire veteranhanner med. Dommeren likte ham såpass godt at hun like godt plasserte ham som nummer 1 :bananas: :bananas:

IMG_4270_zps6p8vdybp.jpg

DET hadde jeg ikke regnet med kan man si!

Kritikken:
“Vakkert hode. Prima uttrykk. Vakre ører. Gode skuldre. Tilstrekkelig forbryst. Prima brystkorg og bakpart. God hale. God pels. Buskete hale. Flott gangart.”

Han endte opp som BIM veteran og jeg kan ikke annet enn å si at jeg er superfornøyd med resultatet på denne spesialutstillingen :D :D

  • Like 7
Lenke til kommentar
Del på andre sider

En FB venn av meg var også på denne utstillingen, hun bor i NL og har en Wetterhoun

Stjeler et bilde av Jelle bare for å vise ham til sonen ;)

Han ble 2. beste i sin klasse som jeg er litt usikker på om var JK eller UK utfra hva hun kaller klassen på FB :P

1799191_10205585284166314_54958220671281

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det var mange flotte hunder med der! Tussenclass er unghund og jeugdklass er junior :)

Problemet er at hun skrev "youth class" og hunden er ikke 18 mnd så vidt jeg vet. Så da vet jeg ikke om det er JK eller UK siden det normalt sett kalles "junior" og "intermediate" ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...