Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg føler ikke jeg gjør annet enn å flytte for tiden, :P Jeg har nettopp sagt opp leiligheten her på Røa/Bogstad, og jeg vil helst flytte ut så fort som mulig. Det er 3mnd oppsigelsestid, men som sagt så vil jeg helst flytte i går så det er bare å si ifra om du trenger å flytte i nærmeste framtid ;)

Send meg en PM om du eller noen du kjenner er interessert! :)

Hund er selvfølgelig tillatt. @AnetteN bodde her med tre hunder, og @Benedicte bodde her også med tre hunder. Andre dyr og akvarier er ingen problem.

Limt inn fra @Benedicte sin siste annonse:

Leiligheten er på ca 70 kvadratmeter (kjellerleilighet). 12000,- i mnd inkludert strøm og internett. Leiligheten ligger på Røa, like ved Bogstad Camping. Det er kort vei til uendelig med turmuligheter.

Leiligheten består av: lang gang, kjøkken, to stuer, bad og to rom. Begge to er store nok til soverom, men det ene rommet har ikke gulvvarme. Vi har derfor brukt det som hunderom/bod. Det er spotter i alle rom, og i garderobeskapet i gangen og i den innerste stue.

Både 45- og 32-bussen går to minutter unna, samt at t-banen er 4 min unna med buss.

Retrieverklubbhytta ligger 20 minutter unna :)

Bilder har jeg ikke fått tatt enda, men det kommer om ikke så lenge!

Skrevet

åååh,fine leiligheten :D

Retrieverklubbhytta ligger bare et par min unna med bil :aww:

savner marka!

20 minutter for oss som ikke har kjøretøy :|

Jeg kommer til å savne marka skikkelig! Er så glad i leiligheten.. Men akkurat nå må man dessverre flytte. igjen. Men da får jeg en leilighet alene, og det tror jeg kommer til å bli veeeldig deilig :)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg kan skrive under på at leiligheten er koselig og fin, også er plassen superdyrevennlig! Skogen er rett utenfor, og badevann og :D
Kort vei til sentrum er det også.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vurderer å kun holde meg til hund. Selv om jeg også har lyst på andre typer dyr. Kjekt med litt forskjellig synes jeg men hvis det er en ulempe og til hinder for hundene går jo ikke det. De er viktigst.
    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...