Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tror de fleste kommer ferdig chippet nå til dags? Hvis ikke vil jeg tro du kan enten søke det opp på nettet eller spørre hos dyrlegen.

Skrevet

Chip har ikke gps-signal, men er en identifikasjonsbrikke med et nummer, som blir registrert sammen med ditt navn som eier. Politi og dyreklinikker har avlesere for å sjekke disse.

Skal du ha gps-sporing på hunden tror jeg foreløpig du må ha gps-halsbånd. ;)

  • Like 3
Skrevet

Aldri hørt om. Da hadde jeg nok bare kjøpt et GPS-halsbånd i stedet. Veldig enkelt og greit. "Kippy", feks, er en liten og lett GPS, som også er veldig brukervennlig

Guest Kåre Lise
Skrevet

Får du opp info på hansken da at de to snakker sammen? Chip og hanske?

Hansken bare lader batteriet med induksjon. :)

Info er ment å fungere som andre trackere. Typisk på iphone/andorid app.

Skrevet

Hansken bare lader batteriet med induksjon. :)

Info er ment å fungere som andre trackere. Typisk på iphone/andorid app.

Joda,jeg skjønte det men chiper vandrer ofte, så det er vel en indikator på hansken da? Bra for dem med setter dette så kanskje de finner igjen hundene sine av og til, om de får ladet dingsen

Guest Kåre Lise
Skrevet

Har ikke svaret på alt, jeg vet ikke noe mer enn det som er linket til men du skal kunne få beskjed om batteristatus på SMS så da finner du jo fort ut om det er noe på gang?

Ofte er vel og å ta noe hardt i, at det skjer er nå så..

Spørs om de får inn setterne en gang i uka for lading da.. :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvordan ser deres morgenrutiner ut med valp/hund før dere skal på jobb? Ønsker å høre litt hva andre gjør. valpen vår våkner som regel mellom 06-06.30. Vi tar han da ut i ca 15 min slik at han får gått på do, når vi kommer inn igjen så leker vi litt og trener på kommandoer før han får frokosten sin, så er det litt ut på do igjen før vi går inn, får litt hjernetrim og så er det inn i valpebingen når vi reiser på jobb. Hvordan legger dere opp starten av dagen deres?
    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...