Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Deler kan du bruke med en gang bare du finner en som passer. Men trekk og slikt bør du vente en stund til med. Men du må selvsagt ta med i betraktning at hunden vokser mye da, så den vil jo vokse ut av selene ganske raskt nå. Sånne stillbare nylonseler kanskje varer en stund :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sele kan du bruke med en gang :) Kjøp en som kan justeres mye, slik at den ikke må byttes ut 100 ganger før hunden er utvokst. Rogz sine seler f.eks er veldig justerbare. Fint med sele på små valper synes jeg, plutselig ser de en sommerfugl eller noe annet gøy, også rykker de til. Det er ikke bra for små nakker. (Eller store og, for den saks skyld).

1968-Rogz_Fancy_Dress_Jellybean_Dog_Harn

Type sånn. Vil tro de varer noen en god stund før de blir for små, kjøp den største som vil passe hunden din nå, altså slik at alt er stilt inn på det innerste slik at du har mest mulig å gå på. Globaldogshop selger rogz billig, gratis porto.

(Trekkseler og trekking begynner du selvsagt ikke med før hunden er "voksen").

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Anektdotisk erfaring sier at individ er av større betydning enn rase, fordi så mange faktorer spiller inn. Miljø vel så viktig som genetikk. Jeg har hatt to typiske gneldreraser, hvis første egenskap folk forbinder med dem er bjeffing, og ingen av de to lagde lyd. Så har jeg hatt en nusselig liten cavalier som var den verste gneldrebikkja ever. Den jeg har nå skulle liksom med letthet kunne trenes til å halse bare til spesifikke oppgaver og ellers tie. Treningen går fremover, men noen lydighet- og bruks-stjerne blir han antagelig aldri med meg i andre enden av båndet, mest pga lyden, som jeg overhodet ikke har kontroll over av-og-på-knappen på.  Har vokst opp med mange mynder i omgangskrets: afghansk, borzoi, irsk ulvehund, skotsk hjortehund og saluki. Disse går vel alle under ekstra store, men de var ekstra ålrighte også. Veldig lettvinte og greie hunder om en bare vil ha en for selskap, tur og kos, men noe upraktisk størrelse på dem alle. Golden og schæfer individer jeg vokste opp med var henholdsvis gjennomsnittlig bjeffete va nær taus,  men jeg har hørt skrekkeksempler av masete gneldreschæfer uten sidestykke også. Life is like a box of chocolates?       
    • Mange. Hva definerer du som "ekstra store"? Generelt sett er det spisshunder og vokterhunder som har litt lyd. Vokterhunder bjeffer sjelden mye, men de kan si fra når det er noen på døra/tomten/veien etc. Puddel og noen gjeterhunder kan også ha noe lyd, særlig i arbeid. Retrievere, fuglehunder, mynder, de store spanielene for eksempel.
    • De aller fleste hunder kan være familiehunder, det er få raser som ikke egner seg til det blant dagens brukshunder. Det handler mer om kapasitet og aktivisering i hverdagen generelt.
    • Hvilke større hunderaser over 15 kilo har ikke så mye lyd? Må også ikke være blant de som er ekstra store. 
    • Hvilke brukshunder kan også være familiehunder blant gruppe 1 ? Gjetere.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...