Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei. Har en Alaska Husky hannvalp på nå 5 mnd. Han har ulveklør. problemet er a han hekter seg i ting (sett at han nesten har revet de av under lek), og rasper folk til blods (Ja vi klipper dem, men han klarer å raspe opp folk når han hopper for det) Nylig hoppet han opp på en unge og raspet han opp magen sånn at han måtte til legevakten (Han har ikke lov å hoppe men har ikke lært seg dette enda) Er det folk som opererer disse vekk? er det lover og regler for å få disse fjernet? (Har hatt schäfer tidligere, men hu har ikke hatt sånne klør, så er ikke kjent med dette) Hadde satt pris på et svar å mitt lille mystrie!

- Takk! :)

Skrevet

Valper har små skarpe klør, sånn er det bare, det er ingen grunn til å operere vekk kroppsdeler. Det blir jo litt bedre ettersom de vokser og klørne blir tykkere. Ang øvrige problem så er det vell ikke lov å fjerne dem preventativt uansett, men den dagen hunden evt måtte skade seg pga det, da kan det hende at de fjernes. Kommer nok fortsatt an på hvordan problemet oppsto og sannsynligheten for at det skjer igjen osv. De fleste skader seg aldri selv om de har ulveklør inntakte hele livet.

Skrevet

Som Malamuten sier er valpeklør mye skarpere enn voksenklør. Om det er ulveklørene som er det største problemet hadde jeg klippet dem godt ned, evnt. filet dem.

Det er viktig at ulveklørne ikke blir for lange nettopp fordi det er veldig lett at de hekter seg fast.

Det hender at når min voksne hund hopper på meg at jeg kan få litt riper av ulveklørne, men sånn er det når man har dyr med klør :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er helst jeg som tar ansvar for fôr, tur og trening. Siden jeg jobber langvakter har jeg jo også mye fritid, så det blir veldig naturlig at jeg har hovedansvaret. Men skal prøve å få de andre i huset til å ta i mer.  Begynne med å få en av de andre i huset til å ta han ut når jeg kommer hjem, slik som du foreslår 👍
    • Har god erfaring med Baggen softbelt. Ser de har det hos Troll. Det kan oppleves som litt klumpete for jogging, men til gåtur er det supert. Vet ikke hva du tenker om frontfestet der men jeg har ikke opplevd problemer med det.  Jeg liker spesielt at dempingen er i selve beltet så jeg kan bruke det båndet jeg vil. Ikke alltid så praktisk med strikkbånd. 
    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
    • Bare det at noen har tenkt tanken er for meg helt på trynet. Og det er en herlig ironi i at de ikke tester produktene sine på dyr, men selger til dem... Hjelpes, hvem er disse folka😄
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...