Gå til innhold
Hundesonen.no

Utslett rundt tissen


Recommended Posts

Hunden har fått utslett rundt tissen som jeg lurer på hva er, om og hva jeg skal gjøre med det. Lurer på om det kan ha noe med fukt å gjøre? Det har vært møkkavær her i evigheter... Han hadde ganske betente valpekviser i dette området da han var liten, kan det være noe sånt igjen? Har blitt verre i løpet av helga.

Legger bildene i spoiler, det er nemlig close-ups av understellet til bikkja mi og det er det vel ikke alle som vil se sånn uten videre :)

Fra fredag (tror den ene, store prikken er en patte), han har noen røde flekker her og der:

I dag, søndag:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det kan være fukt (med sommerværet så langt er det vel ikke så fryktelig usannsynlig), eller kontaktallergi? Har dere hundekjeks (blomsten) i områdene dere går tur? Ser litt ut som planteutslett jeg har sett tidligere. Det er min gjetning.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fikk noe lignende på ene min. I all hovedsak nederst på buken, og så ut som bittesmå kviser. Det var en reaksjon på et nytt vaskemiddel jeg hadde brukt på gulvet, altså kontaktallergi. Disse kvisene ble verre, huden ble tørr og rød, og hun måtte få en krem hos dyrlegen som vi brukte i en ukes tid.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hm, det er en del hundekjeks i grøfta han pleier å tisse i når vi slipper ham ut på morgenen og kvelden...

Nå har han i allefall fått en god skyll etter tur, så han skal være både ren og tørr. Hva slags salve tenker du på @Malamuten?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...