Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Finnes det en side for noe slikt? Enten på nettet eller på fb, her..? Hvis ikke, kanskje vi kunne samlet info om alt slikt i denne tråden sånn at det blir lettere å finne frem?

Spanielklubben arrangerer valpeshow på

Levanger 22. august kl 0900.

Dommer: Karl-Eddie Berge, knl Statesman, am.cocker.

Sted: Mule Skole.

Frist: 3. august

Pris: 250 kr

Påmelding sendes til: [email protected]

  • Like 1
Skrevet

En del valpeshow blir vel lagt inn på terminlista til NKK under u.off. show. Men ikke alle.
Selv drar jeg stort sett på valpeshow tilknyttet offisielle utstillinger, men valpeshow er moro så det kunne jo vært kjekt å vite om dersom noen arrangerte et i nærheten :)

Skrevet

@ Hæ?

Finnes flere grupper på facebook for valpeshow, hvorav alle ikke står på NKKs liste :)

Men du ville kanskje ha en egen tråd her inne?

Skrevet

Finnes flere grupper på facebook for valpeshow, hvorav alle ikke står på NKKs liste :)

Men du ville kanskje ha en egen tråd her inne?

Ja takk begge deler! I utgangspunktet etterspør jeg om det finnes "en hellig side" hvor alt av valpeshow blir lagt ut. Dersom dette ikke finnes, så lurer jeg på om kanskje vi kunne lagt en sånn oppdatering her? Synes det er skrekkelig lite som foregår rundt omkring, skal jeg tro det lille jeg finner i alle fall.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...