Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Huff, grusomt eksempel på folk som ikke gjør noe forarbeide før de skaffer seg hund. At noen bare stikker innom finn.no og leter etter en søt valp er ufattelig for meg. Og jeg kjenner jeg blir dårlig når jeg leser at "oppdretteren" sier at nå driver de lovlig, kun med norske valper.

De har jo blitt lurt, så klart, men det er som å bli overrasket over at man ble svindlet når man sendte noen tusenlapper til en prins i langtvekkistan, og han ikke betalte tilbake.

Jeg tror jeg må slutte å lese disse sakene, jeg mister helt troen på menneskeheten.

  • Like 3
Skrevet

Jeg skjønner ikke helt hva de har trodd de har kjøpt, når valpen er så billig. Det bør være ett tegn på at noe er galt. Når jeg titta på yorkie valp selv kom jeg over en god del slike annonser av typen "for god til å være sann", og styrte unna.

Så jeg syns det er deprimerende at disse folka har brukt mindre tid på å finne ut om hunden de skal kjøpe/hundekjøp generelt, enn det folk flest bruker når de skal kjøpe seg ny vaskemaskin.

  • Like 4
Skrevet

Trist er det selvsagt, men jeg tror ærlig talt at dette er måten folk må lære på. Advarsler både på hunders og eieres vegne enses ikke, da blir det learning by doing, dessverre for både hunder og mennesker..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...