Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har kjøpt et sett med mellomringer - Kenko Extension Tube for N/AF DG og skulle prøve dem med 35mm f1,8objektivet. Har Nikon D7100. Kamera finner ikke fokus, jeg greier ikke å finne fokus manuelt heller. Passer ikke ringene til mitt kamera?

Guest vivere
Skrevet

Ringene passer nok til kamera men det spørs om de passer til objektivet :)

På Kenko sin hjemmeside står flg:

"Please Note;
1. When using extension tubes the lens will not focus to infinity. The focus range will be greatly limited to a very close focusing distance.
2. There is light fall off when using any extension tube, sometimes the equivalent of 3 f-stops of light is lost when using multiple extension tubes together. This light lost can affect the camera's ability to auto focus. Manual focusing is recommended should the lens begin to "hunt" (not lock onto the subject).
3. Nikon "D" information is not transmitted because the lens is focusing closer than its programmed to focus.
4. Kenko Auto Extension Tubes are not auto focus compatible with Nikon AF-s (Silent Wave) lenses, manual focusing is required with these lenses.".

Jeg prøvde Kenko sin mellomste ring på mitt 35mm AF-S objektiv og det fungerte ikke (på autofokus) men da jeg skiftet til et objektiv uten AF-S (silent wave motor) smalt autofokus inn som et skudd. Skal du bruke mellomringene på AF-S objektiver ser det ut som du må fokusere manuelt.

Skrevet

? Jeg prøvde en av ringene på 55-200-objektivet ( det er også et af-s-objektiv. Det fungerer greit på mellomsjiktet av brennvidde. Ca 110 mm. Burde vel hatt et stativ også. Håpe på at Japanphoto snart har noen kampanje på det også ? Autofokus fungerer faktisk med dette objektivet.

Guest vivere
Skrevet

Jeg prøvde en av ringene på 55-200-objektivet ( det er også et af-s-objektiv. Det fungerer greit på mellomsjiktet av brennvidde. Ca 110 mm. Burde vel hatt et stativ også. Håpe på at Japanphoto snart har noen kampanje på det også Autofokus fungerer faktisk med dette objektivet.

Interessant. Jeg får prøve å finne ut av det :)

Skrevet

Jeg tror kanskje 35mm må for tett på objektet så det blir umulig å fokusere. På det objektivet jeg prøvde ringen(e) på måtte jeg slå av VR. Men autofokus fungerer. Har ikke brukt det siden jeg kjøpte Nikkor 18-300mm af-s 3,5-6,3 ED. Men nå får det komme frem i lyset igjen ? Mellomringer på superzoomen blir for voldsomt.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...