Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Godt å høre at det er flere som liker tur da, selv om de ikke står klar for å få på selen :)

Har kikket på den siden, men tenkte det var noe jeg burde vente med til hun var utvokst. Kan den stilles inn/ut såpass mye altså? Det er jo ikke ille pris heller :)

Ville ikke bekymret meg for det turgreiene egentlig. Gjør andre morsomme ting sammen, så tipper jeg det kommer av seg selv etter hvert. Vår siste var ikke spesielt glad i gå tur i starten, og hun digger det nå. :)

Vi har liten whippet, og selen passet til henne veldig tidlig. Kan stilles inn/ut mye. Så jeg tipper den passer til din nå, og om den ikke passer nå er det nok ikke lenge til den vil passe. Nå har jeg til whippet da, men jeg regner med de til IM kan stilles inn like mye. Om du uansett har tenkt til å kjøpe en sånn ville jeg bare gjort det altså :)

Skrevet

Ville ikke bekymret meg for det turgreiene egentlig. Gjør andre morsomme ting sammen, så tipper jeg det kommer av seg selv etter hvert. Vår siste var ikke spesielt glad i gå tur i starten, og hun digger det nå. :)

Vi har liten whippet, og selen passet til henne veldig tidlig. Kan stilles inn/ut mye. Så jeg tipper den passer til din nå, og om den ikke passer nå er det nok ikke lenge til den vil passe. Nå har jeg til whippet da, men jeg regner med de til IM kan stilles inn like mye. Om du uansett har tenkt til å kjøpe en sånn ville jeg bare gjort det altså :)

Da går jeg for den :) Er det skummelt om hun rykker og hopper mye? Den magereima, ligger den mot ribbein eller blir det trykk mot den myke magen?

Skrevet

Mine elsker å gå tur, aldri bygget opp under konseptet å gå tur. Men, dørstokk mila for Jatzy (og meg) blir lang når det er snakk om å jogge. Da får hun lov å ta med seg favoritt leka si, og da er hun helt med :)

  • Like 1
Skrevet

Da går jeg for den :) Er det skummelt om hun rykker og hopper mye? Den magereima, ligger den mot ribbein eller blir det trykk mot den myke magen?

Ligger bak brystkassen, mot magen. Den må strammes så mye at den ikke kan gå over brystet :)

Og som valp vil den jo ligge lenger bak selvsagt. På vår rakk selen ganske mye lengre enn halve ryggen i starten, nesten ned til haleroten (som voksen ligger festet ca. ved halve rygglengden). Jeg har aldri bekymret meg for press av den i alle fall, bruker den med langline på voksen hund også (de få gangene jeg bruker det).

Skrevet

Når min hund var valp ville hun ikke være med på tur. Hun nektet å gå de første 200 m, men etter det var det helt greit. For å ikke lage for mye styr rundt det ble hun periodevis tatt under armen til hun kom til det punktet hun kunne gå selv. Vi gikk mye i skogen slik at hun ikke trengte å ha på sele/bånd. Gikk aldri langt og lot hun utforske i sitt tempo. Hun har alltid hatt et tempo og det er full fart, så jeg har hatt jobben med å begrense og sørge for at den lille kroppen ikke ble pushet for langt. Valper har ikke behov av de store turene :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...