Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

artikel

Da Trine Jakobsen og den tibetansk spanielen Tyson var ute og gikk tur på Sagene i Oslo for to uker siden, skjedde alle hundeeieres mareritt.

- Tyson stoppet ved et hjørne for å snuse litt da en løs berner sennen gikk til angrep på ham. Det skjedde med bulder og brak. Jeg skrek og Tyson skrek. Men plutselig ble han helt stille, veterinærene sier han gikk i sjokk på grunn av smertene, forteller matmoren til Nettavisen.

Skrevet

Skjønte ikke helt, hadde den andre eieren tilbudt å betale eller ikke? Sa hun nei og startet kronerulling i stedet og anmeldte?

Kan tenke meg at den andre eieren først hadde tilbudt seg å betale, men så trukket seg når den høye regningen kom?

"Vedkommende tilbød seg å betale regningene, men hun har nå innsett at det ikke stemte."

Skrevet

Det er vel fordi skadene som regel blir større når en stor hund angriper en liten.

En berner sennen er da mer enn stor nok.... Den lille ble jo nesten drept. Det er vel heller at våre "teddybjørner" ikke gir samme skremmende respons på en overskrift tenker jeg.

Guest Yellow
Skrevet

Veldig leit at slikt skal skje, hvertfall så ofte som det hender (veldig sjelden det rekker til media i det hele tatt).

Noe liknende har hendt meg/min hund (Havanais vs nuffe), og var det verste jeg noen gang har opplevd, men gikk heldigvis bra til slutt her og.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...