Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg overtok en voksen hund i Oktober 2014. Tidligere eier var syk og kunne ikke beholde han. Jeg skulle ha han på prøve mens eieren var innlagt til opptrening. Det gikk veldig bra, og jeg skulle beholde hunden. I Desember begynte han med at han var frisk igjen og savnet hunden, og ville jeg skulle tenke meg om igjen om jeg VIRKELIG ville beholde hunden, for han ville gjerne ha han tilbake. Jeg sa at jeg ville beholde han, og han godtok det. Han fikk så penger for hunden. Tok lang tid hvor jeg etterlyste papirene til hunden, og ingen svar. Etter en mnd tid dukket papirene endelig opp. MEN, han hadde ikke fylt ut eierskiftepapirene. Jeg sendte han eierskiftepapirene ferdig utfylt hvor han bare trengte å skrive under. Puttet også oppi en frankert konvolutt adressert til NKK. Han trenger bare skrive under og sende. Dette er snart 2mnd siden. Sendte han melding og hørte om han hadde sendt papirene siden NKK ikke hadde fått dem, og han har enda ikke svart. Dette er 4 dager siden. NKK sier at de ikke gjennomfører eierskifte uten hans underskrift. Hjelper ikke med omplasseringsskjemaet selv om det viser at han har gitt fra seg hunden til meg. Hva skal man gjøre? Han bor på motsatt side av landet, så kan ikke akkurat troppe opp på døra hans heller. Jeg blir utrolig frustrert. Han svarer ikke uansett, så ser ingen vits i å mase mer. Ikke akkurat nå ihvertfall. Dette er en godt voksen mann som tydeligvis er ganske barnslig. Jeg skjønner han savner hunden, men han valgte selv å selge han til meg, og vi er perfekt match, så vil "dessverre" beholde han. Noen tips til hvordan dette kan ordnes?

Skrevet

Hvilke papirer er dette når det ikke er eierskiftepapirer? Kvittering på at beløpet er mottatt?

"Bm uvitende"

:icon_redface:

All info fra oppdretter, stamtavle, omplasseringsskjema og vaksinekort. Eierskifteskjemaet var også der, men ikke skrevet under.

Skrevet

Kjenner ingen i nærheten der. Jeg håper han bare drar ut tiden litt (uten at jeg skjønner vitsen). Han gjorde jo det når det gjaldt å sende papirene. Hvis ingenting skjer må det bli advokat, men håper jo å slippe. Er ihvertfall utrolig frustrerende å mase. Føler ikke akkurat stemningen mellom oss blir noe bedre. Han er sur for at jeg ville beholde hunden, og jeg blir sur når han ikke svarer engang. Har beholdt alle meldingene mellom oss ihvertfall, så er jo noen form for bevis på avtalene vi har hatt.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...